התנדבות עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים

אם שקלתם להתנדב עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים תדעו שחוץ מהלרגיש טוב אתם תורמים להם המון ומשפיעים על החיים שלהם מקצה לקצה.
אנשים עם צרכים מיוחדים

אם אתה רוצה להשפיע לטובה על הקהילה שלך ועל חייהם של אחרים? או אולי אתה מחפש משהו שיביא משמעות גדולה יותר לחייך? בהתנדבות עם מבוגרים וילדים עם צרכים מיוחדים, אתה יכול להפיק מזה כמו שאתה משקיע.

מבוגרים וילדים עם צרכים מיוחדים רוצים לחיות חיים משמעותיים, כחברים בקהילה – בדיוק כמוכם. אתה יכול לעשות שינוי בשנה החדשה על ידי התנדבות במגוון תפקידים. בין אם זה חונכות, לעזור למישהו לחיות באופן עצמאי או פשוט להיות חבר, תמיד תרגיש את ההשפעה של העבודה שלך.

להלן שלושה יתרונות של התנדבות עם מבוגרים וילדים בעלי צרכים מיוחדים:

מס’ 1: העצמה

כולנו רואים את הסרטונים של ילדים עם צרכים מיוחדים נתמכים על ידי קהילת בית הספר שלהם ועוברים על הציפיות. מה אם אתה יכול להיות חלק מרשת התמיכה שעושה את כל ההבדל? בין אם זה לעזור למישהו לבצע סידורים או להדריך ילד עם צרכים מיוחדים, אתה מקדם את העצמה אישית שלו. לא רק שאתה עוזר להם לבנות את הכלים להיות עצמאיים יותר, אלא שאתה גם משפר את ההערכה והביטחון העצמי שלהם.

בנוסף, כולנו היינו רוצים לחשוב שסיפורי הצלחה אלו היו הנורמה, אבל לא כל המבוגרים והילדים עם צרכים מיוחדים זוכים לתמיכה של משפחותיהם והקהילה שלהם. וזה מצער, שכן לאנשים עם צרכים מיוחדים יש יותר הזדמנויות מאי פעם. כמתנדב, אתה יכול לעזור לעודד מישהו להיות עצמאי ובטוח יותר, גם כשאף אחד אחר לא מספק את התמיכה הזו.

מס’ 2: אושר

“זו העונה להביא שמחה לאחרים. תמיד שמענו שעדיף לתת מאשר לקבל, ועל ידי התנדבות בעמותה שתומכת במבוגרים וילדים עם צרכים מיוחדים; אתה יכול לתת את המתנה הגדולה מכולן – אושר.

הבאת שמחה לאחרים לא רק מעודדת את האושר שלהם, אלא גם משפרת את השקפתך. לפי U.S. News and World Report, האושר האישי גובר כאשר אתה מוצא עבודה התנדבותית משמעותית, ויכול למעשה להשפיע על אריכות ימים. עבור מבוגרים, התנדבות יכולה לעזור להם להישאר פעילים פיזית וחברתית, מה שעוזר לשפר את הבריאות הכללית. זה גם עוזר לבנות תחושת קהילה, המועילה לכל המעורבים על ידי בניית אמון והבנה.

מס’ 3: תשוקה

כולנו נלהבים ממשהו – אמנות, מוזיקה, מחשבים, מדע וכו’. יש לנו תחביבים, קריירה, תחומי עניין ועוד שעוזרים להפוך אותנו לאינדיבידואלים. אתה יכול לחלוק את התשוקות האלה עם אחרים ולעודד אותם למצוא את שלהם על ידי הדרכת מבוגר או ילד עם צרכים מיוחדים. תארו לעצמכם להרחיב את האופקים של מישהו ולהראות לו מיומנות חדשה – משהו שיכול גם לשפר את ההתפתחות האישית והחברתית שלו. המיומנות החדשה הזו יכולה אפילו לפרוח למשהו שמניע את הביטחון העצמי, העצמאות או אפילו הקריירה שלהם.

מעבר לצמיחה שלהם, אתה עשוי גם להגדיל את האושר והמומחיות שלך. אתה יכול לחקור זוויות חדשות של נושא, לתרגל מיומנות שאתה אוהב ולבנות את הביטחון העצמי שלך – שתהיה לה השפעה מתמשכת על כולם.

אם אתה אוהב לעזור לאחרים, למה שלא תשקול קריירה בסיוע למבוגרים ולילדים עם צרכים מיוחדים בנוסף לעבודת ההתנדבות שלך? בקר בפורטל העמותות של ישראל בפייסבוק או חפש בגוגל.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.