איך יוגה זוגית תחזק את מערכת היחסים שלכם

יוגה בזוגות לחיזוק מערכת היחסים ושיפור ההבנה אחד של השני

יותר מ-36 מיליון אמריקאים אומרים “אום” ליוגה מדי שנה, ומסיבה טובה: התרגול המרגיע והחיטוב יכול להוות מפלט נפלא מגורמי הלחץ של חיי היומיום, תוך הגברת הגמישות והכוח שלך.

והיתרונות מתרחבים הרבה יותר. מחקרים מראים שהתרגול יכול לעזור בכל דבר, החל מטיפול בנדודי שינה ועד למניעת מחלות כמו סוכרת.

באופן מסורתי, יוגה היא תרגול אינדיבידואלי. זו הזדמנות למתוח, לנשום ולהתמקד במזרן שלך ברגע הנוכחי. עם זאת, תרגול יוגה במשותף עם אדם אחר, בין אם זה חבר, בן זוג או אדם משמעותי, יכול להיות בעל יתרונות ייחודיים משלו.

יוגה בזוגות או יוגה שיתופית, תרגול זה מאפשר לשני אנשים להתייחס זה לזה באמצעות תנוחות מסייעות. ממתיחת רמות האמון שלכם ועד לחיזוק התקשורת שלכם, ליוגה זוגית יכולה להיות השפעה חיובית על מערכת היחסים שלכם שמתרחבת הרבה מעבר לגוף אז הגיע הזמן להחליף לבגדי יוגה ולהתחיל לתרגל.

חזקו את הגוף ואת הקשר שלכם: 4 יתרונות של יוגה בזוגות

1. שביעות רצון מוגברת ביחסים

עצם ההתנסות בשיעור יוגה זוגי עם בן הזוג שלך יכולה לעזור לך להרגיש יותר מרוצה מהזוגיות שלך.

מחקרים הראו שזוגות שעוסקים בפעילויות חדשות מאתגרות יחד יכולים להרגיש עלייה הן באיכות היחסים והן במשיכה הרומנטית. בנוסף, האינטימיות והפוזה המשותפת ביוגה זוגית “יכולים לעזור לחדש ולהחיות מערכת יחסים”, אומר לרמן. “לימוד מיומנויות חדשות יחד מאפשר לזוגות ליהנות תוך האטה, בילוי זמן איכות ושיתוף חוויה משמעותית.”

יוגה גם מולידה מיינדפולנס, שמחקרים קישרו למערכות יחסים מאושרות יותר. מחקר משנת 2016 שפורסם בכתב העת Journal of Human Sciences and Extension מצא קשר חיובי בין תשומת לב מוגברת, המוגדרת כ”תשומת לב פתוחה ומודעות לרגע הנוכחי”, לבין שביעות רצון גבוהה יותר ביחסים.

להיות ברגע בזמן הנשימה והפוזה עם בן הזוג יכול להמריץ מחדש את הקשר שלך, לגרום לשניכם להרגיש יותר מרוצים במערכת היחסים שלכם.

2. שיפור האינטימיות וחיי המין

יוגה זוגית עשויה גם לעזור להגביר הן את העוררות והן את הסיפוק המיני. מחקר של מערכת הבריאות של אוניברסיטת לויולה מצא שיוגה בת זוג יכולה לעזור לזוגות שנאבקים עם הפרעות בתפקוד המיני.

חשוב לציין שיוגה זוגית אינה מינית במהותה. זוהי צורה של יוגה שמנצלת שני אנשים כדי לסנכרן את הנשימה, התנוחות והתנועות שלהם. עם זאת, זה יכול להגביר את האינטימיות מכיוון שהוא דורש רמות חדשות של אמון, תקשורת וחיבור.

אחת הסיבות שיוגה עשויה לשפר את חיי המין שלך היא עקב תקשורת מוגברת באמצעות מגע ותנועה. לרמן מציין כי “קונפליקט במערכות יחסים יכול לנבוע מכך שזוגות מרגישים לא מסונכרנים, מרוחקים או מנותקים. ביוגה זוגית, פעולת התנועה המשותפת יכולה לעזור לזוגות להרגיש יותר מסונכרנים”.

מחקרים הראו שתרגול יוגה יכול לשפר את הדחף המיני ולמעשה, כמה מטפלים זוגיים משלבים כעת יוגה בת זוג בפגישות הייעוץ שלהם כדי לעזור לזוגות לשפר את חיי המין שלהם וליצור מערכת יחסים חזקה יותר.

3. הגברת התקשורת והאמון

על מנת לבנות את התנוחות במפגש יוגה זוגי, עליכם לסמוך ולהישען על בן/בת הזוג לאורך כל הדרך (הן מילולית והן מטאפורית!), כמו גם לתקשר כל הזמן מילולית ולא מילולית. זה דורש אמון, תמיכה, והכי חשוב, פגיעות.

מגע גופני יכול להיות שפה משלה כפי שרמן מציין, דרך להעביר תחושה של טיפוח ולהביע רגשות עמוקים מבלי להשתמש במילים. היא אומרת “למגע אנושי מודע והסכמה יש את היכולת לתקשר לאדם אחר שהוא נראה, מוערך, דואג לו, אהוב, מקובל, מוערך, ראוי ובטוח.”

בנוסף, תנועה לא מילולית מתואמת כמו זו שנמצאת בנשימה הקצבית ובפוזה של יוגה זוגית יכולה לעזור לזוגות להרגיש “מכוונים יותר באופן רגשי זה לזה”, על פי מחקר של החברה הפסיכולוגית הבריטית.

התאמת המהלכים של בן הזוג, הנקראת גם חיקוי, יכולה לעזור להגביר את האמפתיה והקשר, על פי המחקר. מכיוון שהשותפים חייבים לסמוך זה על זה כדי להישאר מאוזנים וחזקים בתנוחות, זה יכול לעזור לשפר את התקשורת. התנוחות הזורמות, הדחיפה והמשיכה וההסתמכות על מישהו אחר יוצרות חיבור מכיוון שהמשתתפים חייבים להיות מעורבים במלואם ברגע ובתנועות.

4. הפחתת חרדה ומתח

בעוד שרוב תרגילי היוגה עוזרים להורדת מתח ולהפחתת חרדה, יוגה זוגית מציעה בונוס מיוחד הודות לכוח המגע של האחר המשמעותי שלך. מחקר שפורסם ב- Psychological Science מצא כי זוגות נשואים שמחזיקים ידיים חשו הקלה מיידית ממתח קיצוני. החזקת היד של בן הזוג סיפקה תגובה עצבית חזקה יותר מאשר החזקת יד של זר. לפיכך, רק נגיעה בבן הזוג יכולה להפחית חרדה על ידי סיוע בהפחתת התגובה העצבית ללחץ.

בנוסף, כפי שמציין לרמן, תנוחות מסוימות כמו כפיפות לאחור ותנוחת גמל נועדו לעזור לפתוח אזורים מסוימים בגוף. זה יכול ליצור מקום לאנרגיה חדשה ולספק הקלה ממתח פיזי ורגשי, מתח וכאב.

בין אם אתם מתרגלים יוגה כדי לשחרר מתח, לבנות כוח וגמישות, להתמקד בתשומת לב, או שילוב של הכל, ליוגה זוגית יש יתרון נוסף של חיזוק הקשר שלכם. וזה משהו שאנחנו יכולים להגיד לו נמסטה.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.