ימי כייף לחברות

ימי כייף לחברות יכולות להיות אסטרטגיה יעילה לבניית כוח עבודה חזק ומגובש. עבודה משותפת עשויה לתת לעובדים שלך הצצה לאישיות וסגנונות העבודה של חבריהם, היא לא תמיד מטפחת את הדינמיקה הצוותית שפעילויות החיבור יכולות לעזור לך לבנות - בכל החברה. אבל, אל תחשוב שזה אומר לכפות על העובדים שלך פעילויות קיצוניות או מביכות כל אלא הוציאו לבניית צוות שם רע בחוגים מסוימים. עם זאת, אם נעשה את זה נכון, פעילויות ימי כייף לחברות יכולות לעודד את כוח העבודה שלך לצאת מהשגרה הרגילה שלו, לשבור מחסומים ולחזק את היחסים בין החברים לעבודה. יצירת קשר אישי הוא קריטי לבניית אמון. כאשר עובדים מעורבים, הם לרוב פרודוקטיביים יותר ויש להם אפילו פחות סיכוי להפסיק. לכן, השקעה בפעילויות שעוזרות באופן טבעי להתחבר לצוות שלך היא מהלך חכם. כדי שימי כייף לחברות יצליחו, בצעו את שלושת השלבים הבאים:
ימי כייף לחברות

1 – תזמין את כולם

חיוני לכלול כל חבר וחבר בצוות, בכל עת שניתן. אל תשכח עובדים שעובדים מרחוק, או נציגי מכירות שנמצאים במשרד בתדירות נמוכה יותר. הקפידו לקבוע את האירוע בשעה נוחה לכולם במידת האפשר.

כמו כן, תן הודעה מראש אם אתה קובע אירוע אחרי שעות העבודה הרגילות או בסוף השבוע. כך ההורים יכולים לארגן טיפול לילדים, ועובדים ללא ילדים יכולים גם לבצע שינויים בלוחות הזמנים שלהם לפי הצורך.

2 – בחר פעילויות מהנות ומתאימות

אתה רוצה שהעובדים שלך יצפו לפעילות לא יפחדו ממנה. נסה להבין מי הם העובדים שלך לפני שתבחר פעילות.

לדוגמה, חדרי בריחה הם כל מה שחם כרגע, אבל הם עשויים להיות מורטי עצבים עבור עובדים קלסטרופוביים או חרדתיים.

באופן דומה, בעוד שחלק מחברי הצוות עשויים להרגיש ממש כמו בבית במסלול חבלים חיצוני, זה עלול להפחיד את אלא שסובלים מפחדים גבהים. אנחנולא אומרים שחייב עכשיו להתחשב בכולם, אבל כן לחשוב על פעילות שמתאימה לכולם.

3 – הצב מטרה ליום

מה אתה מנסה להוציא מהפעילות? האם הנאה זו המטרה שלך, או שאתה רוצה לטפח אמון ותקשורת יעילה יותר בכל הארגון שלך? ארוחת צהריים או ערב בצוות עשויות להיות טובות לחיבור כללי, אך פעילות מובנית ומאתגרת יותר עשויה להיות טובה יותר עבור צוותים שצריכים לשפר את האופן שבו הם עובדים יחד. בחר פעילות התואמת את הציפיות שלך.

רעיונות לימי כייף לחברות

אין לכם רעיון כיצד להתחיל? חוששים שאין לכם את התקציב לכך? בצעו חיפוש מהיר באתר שלנו, ותמצאו מספר עצום של אפשרויות לפעילויות גיבוש צוות. הנה כמה מהמעודפים עלינו, וכמה רעיונות חדשים שאולי לא שקלת, שיעזרו לך להתחיל בכל תקציב.

משחק אישור

הנחו לכל אחד מחברי הצוות לכתוב את שמו בראש הדף ולהעבירו ימינה. בעוד פיסת הדף מסתובבת בין המשתתפים, כל אחד כותב משהו שהוא מעריך על אותו אדם, למשל, “מריה נהדרת בעמידה בהבטחותיה”, או “דייוויד הוא נואם נהדר”. בסוף המשחק, כל אחד מקבל בחזרה את פיסת הנייר שלו מלאה בהצהרות.

טוב ל: לעזור לחברי הצוות להעריך את הכישרונות שלהם ואת הכישרונות של חברי הצוות שלהם.

העוגיה המקושטת

בקש ממישהו לאפות עוגיות מבעוד מועד, או לקנות עוגיות רגילות מהמאפייה או המכולת. עליך להביא אספקת ציפוים, שקיות זילוף וסוכר דקורטיבי. תן לעובדים שלך לקשט את העוגיות כאוות נפשם.

כדי להוסיף עניין, הענק פרס לעובד עם העוגייה היפה ביותר. הפרס יכול להיות משהו כמו יציאה מוקדם מהעבודה, כרטיס מתנה. זהו אירוע נהדר שניתן לבצע גם בחורף כאשר רטוב בחוץ כי הוא לא מרציך יציאה החוצה.

טוב ל: מתן זמן איכות לעובדים אחד עם השני, והזדמנות להיות יצירתיים.

מי ההתאמה שלי

הכינו תגי שם לכל אורח בפעילות, תוך שימוש בשמות של דמויות מפורסמות משותפות או צמד סלבס, כמו “ביונסה” ו”ג’יי זי”, או דברים שהולכים ביחד, כמו “חמאת בוטנים” ו” ג’לי.”

תן לכל עובד תג שם אקראי, שאותו הם שומרים בסוד. הם חייבים לשאול אורחים אחרים שאלות כדי למצוא את ההתאמה שלהם. השחקנים האחרים יכולים לענות רק “כן” או “לא”, ושחקנים לא יכולים לשאול ספציפית על שם הדמות.

לדוגמה, שאלות כמו “האם את ביונסה?” זה אסור. במקום זאת, עליך לשאול שאלות כמו, “האם יוסטון היא עיר הולדתך?” או “האם לבת שלך קוראים Blue Ivy?” המשחק מסתיים כאשר כולם מצאו התאמה.

טוב ל: לשבור את הקרח לצוותים חדשים, או לצוותים שחבריהם לא מכירים זה את זה היטב.

תזמון אירועים

תזמן אירועים חודשיים כדי לחגוג ימי הולדת במשרד, או אם אתה מנסה לקדם סביבת עבודה בריאה יותר, תכנן במקום מפגש צהריים קבוע. אם אתה יכול, ערכו את ארוחת הצהריים מחוץ למשרד במסעדה אהובה, או עשו פיקניק או ארוחה קלה אם מזג האוויר נעים.

טוב ל: הזדמנות קבועה להתחבר לאירועים ואבני דרך שונים.

מרכזי בידור

מיני פארקי שעשועים מציעים משהו לכולם. הפעילויות עשויות לכלול באולינג, משחקי וידאו, לייזר טאג, גולף ועוד.

טוב ל: עובדים עם מגוון רחב של תחומי עניין. מציע הזדמנויות לקשר בלתי פורמלי ותחרות ידידותית.

מסיבת ציור

מסיבת ציור בסטודיו לצביעה ולהוסיף קצת שתייה (ניתן להגיש משקאות לא אלכוהוליים אם תרצו). כל אחד בקבוצה יכול לעבוד כדי לתרום לציור גדול או לעבוד בנפרד, בהתאם להעדפת הצוות.

טוב ל: עידוד שיתוף פעולה.

פעילות התנדבות בקהילה

לעזור אחרים כצוות היא דרך מצוינת להתחבר, והיא נותנת לעובדים שלך הזדמנות להחזיר. ההתנדבות חשובה במיוחד לעובדי המילניום. למעשה, על פי בני הדור הזה שנשאלו עבור דו”ח ה-Millennial Impact 2016, 52% נתנו כסף לצדקה בחודש הקודם ו-46% נתנו מזמנם.

פרויקטים יכולים לכלול הגשת ארוחת צהריים לחסרי בית, בניית בתים עבור ארגון צדקה לדיור, שליחת כרטיסים לחיילים, הצטיידות במזווה של בנק מזון מקומי או אינספור מאמצים פילנתרופיים אחרים.

טוב ל: הזדמנויות למחלקות שונות לעבוד יחד כצוות, ולעובדים להשתמש בכישורים נסתרים.

השתתפות באירוע ספורט

אין כמו לעודד את הנבחרת לא משנה באיזה ספורט מדובר. רוב קבוצות הספורט של הליגות הגדולות מציעות תעריפים קבוצתיים על כרטיסים. אם אתה נמצא בעיר קטנה יותר, נסה להשתתף במשחק של ליגת משנה, מכללות או אפילו תיכון.

טוב ל: טיפוח רוח צוות באמצעות חוויות ויעדים משותפים.

ערבי גיבוש לחברות כדאי או לא

אף על פי שהן לפעמים נתפסות כמיותרות, פעילויות גיבוש צוות הן השקעה חשובה וכדאית עבור jcru,, במיוחד אם אתם מרכיבים צוות חדש, שכרתם עובדים חדשים רבים או חשים חילוקי דעות בין השורות.

פעילויות בניית צוות מוציאות אותנו משגרת היום-יום הרגילה שלנו ועוזרות לנו לראות אחד את השני כבני אדם.

זה חשוב – כי לעתים קרובות אנו מבלים יותר זמן עם חברינו לעבודה מאשר המשפחה שלנו בפועל.

כאשר עובדים באמת מכבדים זה את זה ונהנים לעבוד יחד, זה יוצר סינרגיה שמעוררת את כולם לעשות את עבודתם כצוות בצורה הטובה ביותר.

וזה יכול להוביל לפרודוקטיביות רבה יותר, יעילות מוגברת וחדשנות אינסופית עבור העסק שלך.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.