ימי כייף לקבוצות סופר מהנים ומגבשים בטירוף

חושבים שימי כייף לקבוצות גדולות אינן מציעות את אותן היתרונות המהנים והקשריים כמו פעילויות קטנות ואינטימיות יותר? תחשבו שוב. עם הרעיונות האלה לבניית צוות לקבוצות גדולות, אתם יכולים ליהנות מאוד לא משנה כמה אנשים משתתפים.
ימי כייף לקבוצות

ימי כייף לקבוצות הן פעילויות שמתגלות כיעילות שוב ושוב, והן עובדות היטב כאשר יש לך גודל קבוצה קבוע של 10 עד 25 אנשים.

אבל מה אם אתה צריך להפעיל סשן שבו יש לך הרבה יותר משתתפים? ייתכן שפעילויות קבוצתיות שקל להפעיל אותן עם קבוצות קטנות לא יעבדו עבור צוותים גדולים יותר. משחקי קבוצות גדולות לרוב שונים מאוד ממשחקים לקבוצות קטנות יותר.

עם קבוצות גדולות מאוד, זה נהיה יותר קשה לערב את כולם בפעילות, אז אתה צריך פעילויות קבוצתיות שניתן להגדיל עד מאה אנשים או יותר ועדיין לייצר תוצאות ביעילות.

קל להפעיל את משחקי הקבוצות הגדולים הללו במקביל בקבוצות קטנות יותר ותוכננו כך שכל אחד יוכל לארגן את עצמו בקלות, כך שאינך צריך לדאוג לעבודה צמודה עם כל צוות בפעילות הקבוצה שלו.

כאן אנחנו נכנסים! אספנו כמה מהמשחקים והפעילויות הקבוצתיות היעילים והמהנים ביותר שתוכלו להפעיל באירועים, בסדנאות ובמפגשי ההדרכה שלכם.

סיווגנו אותם למטרות הבאות, כך שתוכלו למצוא פעילות קבוצתית מתאימה בין אם אתם מחפשים משחק ספציפי לקבוצה גדולה או רעיונות לסדנאות כלליות יותר:

  • משחקים שוברי קרח ומאוד פעילים
  • משחקי גיבוש לצוותיםולקבוצות גדולות
  • טכניקות להנחיית קבוצות גדולות
  • שיטות ליצירת רעיונות
  • שיטות לקבלת החלטות

בין אם אתה עורך מפגש או כנס, מנחה סדנה קבוצתית גדולה, או מארגן נופש חברה, אתה תצטרך למצוא השראה, הנה כמה רעיונות לסדנאות ופעילויות קבוצתיות וכיצד להנחות אותן:

אספנו עבורכם כמה משחקים ופעילויות קבוצתיות קלים ליישום מספריית גיבוש לי טכניקות הנחייה שעובדות היטב עבור גודל קבוצה מעל 30 אנשים.

הנה סקירה של כל הפעילויות הקבוצתיות לפני שנכנס קצת יותר לעומק.

פעילויות לימי כייף לקבוצות

טורניר אבן, נייר, מספריים

זוהי פעילות קבוצתית מהנה וקולנית המבוססת על המשחק הידוע “אבן, נייר, מספריים” – עם טוויסט: השחקנים המפסידים הופכים לאוהדים של המנצחים כשהמנצח עולה לסיבוב הבא. זה נמשך עד לעימות אחרון עם שני אנשים וקהל גדול שמריע להם.

מציירים ביחד

המשתתפים עובדים יחד במשחק שובר הקרח הזה כדי ליצור בשיתוף פעולה גלויות פראיות, מוזרות ולעתים קרובות מצחיקות. התהליך באמת עוזר לבסס את הביטחון היצירתי של הקבוצה ולבנות את היכולת לעבוד יחד כקבוצה.

לִדפּוֹק!

דפיקה הוא משחק שובר קרח בסגנון מערבי שמייצר הרבה צחוק וממריץ את הקבוצה מכיוון שהוא דורש עירנות מנטלית וקצת תגובה פיזית. המשתתפים עומדים במעגל, והם צריכים להגיב במהירות על סמך המצביע של עמידתו של ‘השריף’.

3 שאלות

פעילות לתמיכה בקבוצה להכיר אחד את השני באמצעות מכלול שאלות שהם יוצרים בעצמם. הפעילות גורמת למשתתפים להסתובב ולפגוש אחד את השני.

זה שימושי בשלבים המוקדמים של פיתוח צוות ו/או לקבוצות להתחבר מחדש לאחר פרק זמן בנפרד.

תרגיל הסמל

תרגיל הסמל מספק דרך קלה למשתתפים להציג את עצמם באמצעות תרגיל ציור פשוט המאפשר לכל משתתף ליצור ייצוג חזותי יפה – סמל – של מה שחשוב להם. מכיוון שמדובר בתרגיל ציור, זוהי גם פעילות חימום טובה בתחילת סדנאות יצירה.

אתגר המרשמלו

באתגר הזה, קבוצות צריכות לבנות את המגדל הגבוה ביותר ממכלול מרכיבים: פסטה ספגטי, סרט נייר, חוט. הבניין צריך לעמוד בפני עצמו ולשאת משקל של מרשמלו. זהו תרגיל נהדר לעבודת צוות אינטנסיבית, תקשורת קבוצתית וסגנונות מנהיגות.

החזק את המקל

פעילות נהדרת ופשוטה לטיפוח עבודת צוות ופתרון בעיות ללא הגדרה מראש: קבוצות עומדות בתור ומתחרות זו בזו תוך תיאום מלא כיצד להוריד מקל בצורה אופקית למטה, ע״י החזקה שלו באצבע המורה.

קפה עולם

מתודולוגיית הקפה העולמית היא תהליך שיחה מובנה וגמיש לאירוח דיאלוג קבוצתי גדול, שבו המשתתפים מתארגנים בעצמם וחוקרים סט של נושאים רלוונטיים או שאלות לשיחה מסתובבים סביב שולחנות של נושאים שונים בפורמט בסגנון בית קפה.

שיחת קפה

שיחת קפה הוא תהליך דיון בין ארבעה סבבים ליזום שיחות רגועות ומעמיקות בנוגע לשאלות פרובוקטיביות או מורכבות והוא מספק דרך פשוטה למשוך את כולם לשיחה. השיטה מאפשרת למשתתפים ללמוד את הרגשות ותפיסת הנושא של כל אחד מהם לפני שצוללים לשיחה מעמיקה.

1-2-4-כולם

עם טכניקת הנחיה זו, אתה יכול בקלות לקיים פעילות קבוצתית גדולה שמערבת את כולם כדי ליצור רעיונות. הקהל מחולק לקבוצות של ארבעה: בהתחלה, אנשים מעלים רעיונות בנפרד, אחר כך הם חולקים את הרעיונות האלה ומעלים רעיונות נוספים בזוגות ולאחר מכן בקבוצות של ארבעה. בסופו של דבר, הקבוצות חולקות את הרעיון הבולט ביותר שלהן עם כל הקהל.

ימי כייף לקבוצות גדולות שוברי קרח

אם אתה צריך כמה משחקי קבוצה גדולים כדי להניע את האנשים ולהעלות את רמת האנרגיה בחדר? או פעילות שעוזרת לשבור את הקרח ולגרום למשתתפים לדבר בנוח אחד עם השני. שקול את התרגילים ואת הפעילויות הקבוצתיות האלה כדי להתחיל את סדנת ההדרכה הבאה שלך.

  • ראיון עבודה מטורף – שכנעו אחד את השני שאתם הכי טובים לעבודה היפותטית!
  • סיפורים מתחברים (להכיר אותך, בניית צוות) – האם אתה יכול להתחבר לסיפורים קודמים כדי ליצור שרשרת סיפורים?
  • הגן על הביצה (בניית צוות) – הגן על הביצה השברירית בעזרת הנדסה מבריקה!
  • פחד בכובע (גיבוש צוות) – שתף בעילום שם את הפחדים שלך לתוך כובע כהערות בכתב יד.
אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.