8 יתרונות של לימוד אנגלית בשנת 2023

יתרונות של לימוד אנגלית

בעולם הגלובלי של היום ישנן סיבות רבות ללמוד שפה זרה, ויתרונות רבים ללימוד אנגלית ספציפית.

נכון לעכשיו, ישנם כ-1.5 מיליארד דוברי אנגלית ברחבי העולם, המייצגים חמישית מכלל אוכלוסיית העולם. אנגלית מדוברת בכמה מהמדינות המשפיעות ביותר מבחינה כלכלית ותרבותית בעולם, ובמהלך מאות השנים הפכה לשפה העיקרית לא רק של תקשורת בינלאומית, אלא של עסקים בינלאומיים, אקדמיה, רפואה, מדע, טכנולוגיה ומשפטים.

כשחושבים על זה, אין זה פלא שכל כך הרבה אנשים בוחרים ללמוד אנגלית כדרך לשפר את חייהם ואת ההזדמנויות העומדות לרשותם, כמו גם להפעיל את המוח שלהם!

במאמר זה, נסתכל על שמונה מהיתרונות הרבים שלימוד אנגלית ייתן לך בשנת 2022.

יתרון מס’ 1: שיפור והרחבת הזדמנויות תעסוקה

כשפת התקשורת העיקרית על פני הגלובוס, מיומנות באנגלית היא מיומנות מבוקשת ביותר במקום העבודה הבינלאומי ואחד היתרונות של לימוד אנגלית למתחילים הוא לפיכך שהיא מגדילה משמעותית את הזדמנויות העבודה שלך.

מועמדים לעבודה עם שליטה באנגלית בקורות החיים שלהם מוכחים סטטיסטית כבעלי פוטנציאל גיוס מוגבר. זה עשוי להיות חשוב במיוחד בשנת 2022 מכיוון שמדינות רבות חוות שפל כלכלי ואבטלה כתוצאה ממגיפת COVID-19.

ידוע גם כי בעלי שליטה בשפה השנייה, בין אם הם דו-לשוניים ובין אם למדו שפה זרה, בדרך כלל יכולים לצפות למשכורת גבוהה יותר (עד 10% – 15%) מאלה שאין להם.

ראוי לציין שלכמה מקצועות גלובליים יש צורך מיוחד בדוברי אנגלית, בהתחשב בכך שהשפה העיקרית בתוכם – והתקשורת הגלובלית המתנהלת בתוך הקהילות שלהם – היא אנגלית.

עולם העסקים והמסחר הבינלאומי ידועים כמובן בשימוש שלהם באנגלית, ואנגלית הפכה, למשל, גם לשפת המדע והרפואה הבינלאומית מאז אמצע המאה ה-20. אנגלית היא גם השפה העיקרית של האינטרנט. לפי הערכות, 565 מיליון אנשים משתמשים באינטרנט בכל יום, וכ-55.5% מהאתרים המבוקרים ביותר בעולם מוצגים בשפה האנגלית.

חברות אמריקאיות כמו יבמ, מיקרוסופט וחלוצות טכנולוגיה אחרות היו אלו שהמציאו את שפות התכנות הראשונות, ואנגלית היא עדיין השפה הנפוצה ביותר ולכן החשובה ביותר בעולם התכנות והקידוד.

יתרון מס’ 2: חקור את העולם בביטחון

כשהעולם יתחיל להיפתח שוב בשנת 2022, טיולים וחקר העולם יהיו שוב על סדר היום של אנשים רבים.

בנוסף למדינות שבהן אנגלית היא השפה העיקרית, כמו בריטניה, ארצות הברית, קנדה, ניו זילנד ואוסטרליה, ישנן עשרות מדינות שונות המפרטות גם אנגלית כשפה רשמית! אלה כוללים את מלזיה, סינגפור, פיג’י, קניה, הונג קונג, הודו, מאוריציוס והפיליפינים.

ידיעת האנגלית מציידת אותך בכלים לטייל ולתקשר בצורה יעילה יותר בכל כך הרבה חלקים בעולם, מה שבתורו, מאפשר לך לחקור ולטייל בביטחון רב יותר וללמוד יותר על המדינות והתרבויות שבהן אתה מבקר.

יתרון מס’ 3: גישה למערכות חינוך ולמוסדות ברמה עולמית

סיבה נוספת ללמוד אנגלית היא הגישה שהיא יכולה לתת לך לכמה ממערכות החינוך והמכונים הטובים בעולם.

רבות מהאוניברסיטאות הטובות בעולם ממוקמות בבריטניה ובארה”ב, או משתמשות באנגלית כשפה העיקרית לקורסים שלהן, ולכן כישורי האנגלית הם המפתח בכל הנוגע להגשת מועמדות.

אם אתם שואפים ללמוד באוניברסיטה דוברת אנגלית, כולל אנשים כמו הרווארד, סטנפורד, אוקספורד, קיימברידג’ או MIT, אז השגת שליטה באנגלית היא חיונית.

יתרון מס’ 4: הגדל את היכולת הקוגניטיבית שלך (המכונה גם כוח המוח!)

לימוד שפה שנייה הוכח כאחת הדרכים הטובות ביותר לשמור על המוח שלך מאתגר ופעיל. מחקרים הראו שהמוח עובר שינויים בפעילות החשמלית ואף במבנה ובגודל תוך לימוד שפה אחרת; שינויים שאינם מתרחשים בעת לימוד כל סוג אחר של משימה או מיומנות.

לא משנה באיזה גיל אתה מתחיל, ישנם יתרונות ללימוד שפה חדשה בנוסף לשפת האם שלך.

כיום ידוע שלאנשים שמדברים יותר משפה אחת בצורה שוטפת יש זכרונות טובים יותר והם יצירתיים קוגניטיבית יותר מאלה שלא, ובנוסף, מחקרים מצביעים על כך שהתפרצות של דמנציה ומחלת אלצהיימר מאובחנת מאוחר יותר עבור דו-לשוניים מאשר עבור חד-לשוניים. , כלומר ידיעת שפה שנייה יכולה לעזור לנו להישאר בריאים נפשית לאורך זמן.

יתרון מס’ 5: התחל חיים במדינה דוברת אנגלית

יתרון נוסף של לימוד אנגלית הוא שהיא יכולה להציע לך את ההזדמנות לעבור למדינה דוברת אנגלית. לעתים קרובות, כדי להפוך לאזרח במדינה דוברת אנגלית, עליך להגיע לרמה מסוימת של שליטה באנגלית.

דיבור והבנת אנגלית גם ישפרו את הסיכויים שלך למצוא עבודה, ויעזרו לך לשוחח ולתקשר בהצלחה עם הסובבים אותך – בין אם זה בסופרמרקט, ברופאים או עם חברים ושכנים חדשים.

יתרון מס’ 6: שיפור מיומנויות תקשורת

כאשר אתה לומד אנגלית כשפה שנייה, אתה גם לומד דרכים חדשות לחשוב ולהביע את עצמך הן בעל פה והן באמצעות המילה הכתובה.

לימוד שפות מרובות יכול לעזור לך לתקשר בצורה ברורה יותר בכל שפה ככל שאתה לומד יותר על איך השפה עצמה עובדת וכיצד להשתמש בה כדי לתקשר עם אחרים בכל מיני מסגרות חברתיות, חינוכיות ומקצועיות.

יתרון מס’ 7: פתחו עולם של בידור ותרבות פופולרית

רבים מתוכניות הקולנוע והטלוויזיה האייקוניות ביותר בעולם הופקו בשפה האנגלית, רובם בהוליווד, ושליטה באנגלית תציע לכם את ההזדמנות ליהנות ולהעריך אותם בצורתם המקורית – עם או בלי כתוביות.

כך גם לגבי ספרות, ועם כל כך הרבה יצירות מפורסמות בעולם שהופקו במקור בשפה האנגלית, יהיו לך אינסוף אפשרויות ליהנות. מג’יי קיי רולינג ועד שייקספיר, יש משהו שיתאים לכל הטעמים!

צפייה וקריאה של מדיה בשפה האנגלית תשפר גם את כישורי השפה שלך, במיוחד את כישורי ההאזנה וכישורי הקריאה שלך. היכרות עם סוג זה של תרבות פופ מפורסמת בעולם תפתח בפני אינסוף נושאי שיחה בבואך לתרגל גם את כישורי הדיבור שלך!

יתרון מס’ 8: שפר את הביטחון העצמי שלך

היכולת לדבר שפה זרה היא מיומנות מבוקשת ונערצת מאוד, לא משנה מה המוטיבציה שלך ללמוד. היתרון האחרון של לימוד אנגלית, או כל שפה זרה אחרת, לפיכך, הוא הגאווה והביטחון העצמי שמגיעים עם הכרת כישורי השפה שלך יכולים לעזור לך לעבוד ולטייל באזורים שונים של העולם, ולתקשר עם אנשים מכל מיני תרבויות ורקעים.

ביטחון עצמי יכול לקחת אותך רחוק בעולם של היום, ושליטה בשפה חדשה ושימושית בהחלט תעזור לך להשיג אותה.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.