10 סיבות מדוע חברות היא חשובה

שאלתם את עצמכם פעם מדוע כשאנחנו נמצאים עם אנשים אנחנו מאושרים יותר?
10 סיבות מדוע חברות היא חשובה

בחברות רבות, יחסים רומנטיים נחשבים החשובים ביותר. עם זאת, אין לפסול חברויות, הכוללות דרגות שונות של אינטימיות רגשית ותמיכה. אם הייתם מבקשים מאנשים לחשוב לעומק על מערכות היחסים החשובות ביותר בחייהם, רבים היו אומרים שהחברות שלהם השפיעה עליהם הכי הרבה. למה? מה הופך את הידידות למשמעותית כל כך? להלן עשר סיבות:

1 קשורה לבריאות לב טובה יותר

בני אדם הם מין קהילתי. לא נועדנו להיות מבודדים חברתית. אם בסופו של דבר נהיה בודדים, זה משפיע על הבריאות הפיזית שלנו בצורה משמעותית. בדידות נקשרה לבעיות בריאותיות כמו מחלות לב ולחץ דם גבוה. כאשר למישהו יש קבוצה קרובה של חברים, הבריאות הפיזית שלו טובה יותר. העמוד של Mayo Clinic בנושא חברות קובע כי מבוגרים עם חברויות חזקות נהנים מסיכון מופחת למחלות לב ולחץ דם גבוה.

2 משפרת את החסינות שלך

החוזק של המערכת החיסונית שלך חשוב מאוד לבריאות טובה. ללא מערכת חיסונית חזקה, אתה פגיע לכל מיני מחלות. מומחים מאמינים שיש קשר בין תמיכה חברתית חזקה למערכות חיסון חזקות יותר ותגובות אנטי דלקתיות. זה מוביל לירידה בסיכון למחלות כמו דלקת פרקים ואפילו כמה סוגי סרטן.

3 שומרת על המוח שלך בריא יותר

בשנת 2012, מומחים עקבו אחר למעלה מ-2,000 תושבים בני 65 ומעלה בהולנד. בתחילת המחקר בן 3 השנים, אף אחד מהמשתתפים לא סבל מדמנציה. בסופו של דבר, למעלה מ-13% מאלה שאמרו שהם חשו בודדים בתחילת המחקר פיתחו דמנציה. זה לא בהכרח אומר שהרגשת בדידות גרמה לדמנציה, אבל יש קשר. בשנת 2019, מחקר אחר מצא קשר בין בדידות לירידה קוגניטיבית, המצביע על כך שחברות בריאה יכולה להפחית את הסיכון לדמנציה.

4 עוזרת להפחית מתח

כולם חווים מתח, אבל אם מתח הופך להיות חמור ומתמשך, יש לו השפעות בריאותיות גדולות. חברות היא דרך חשובה להפחתת מתח, על פי בית הספר לרפואה של הרווארד. חברים מספקים תמיכה רגשית והסחות דעת באמצעות פעילויות ושיחות מהנות. ללא חברים להישען עליהם בזמנים לחוצים, אדם פגיע יותר למנגנוני התמודדות הרסניים כמו שתייה או שימוש בסמים.

5 קשורה לתוחלת חיים ארוכה יותר

בהתחשב בהשפעת הידידות על הבריאות שלך, הגיוני שהיתרונות הללו פירושם חיים ארוכים יותר. מחקרים מצביעים על כך שמבוגרים יותר עם קהילות חזקות נוטים יותר לחיות בחיים ממבוגרים שיש להם קשרים פחות חזקים. בסקירה של 148 מחקרים שכללו למעלה מ-300,000 משתתפים, החוקרים מצאו קשר בין חברות בריאה לתוחלת חיים ארוכה יותר.

6 מגבירה את האושר

קשרים חברתיים, אפילו כאלה שאינם כה עמוקים, יכולים להרים את מצב הרוח של אדם. על פי מחקר משנת 2014, אינטראקציה עם כל אחד – כולל מכרים מזדמנים יותר – עזרה לאנשים להרגיש מאושרים יותר. אושר הוא גם מדבק, מה שאומר שאם אתה מבלה עם אנשים שמחים, סביר יותר שתרגיש טוב. זה נכון אפילו באינטרנט. על פי מחקר של אוניברסיטת טובינגן, כאשר משתמשים מקוונים קראו פוסטים חיוביים, 64% מהם הושפעו באופן חיובי.

7 יכולה להניע אותך

מכיוון שבני אדם בנויים לקהילה, דעותיהם ופעולותיהם של אחרים משפיעות עלינו. אם הקהילה שלך תומכת, זה הופך להיות הרבה יותר קל להגשים את המטרות שלך, בין אם זה עבודה או משהו בחיים האישיים שלך. גם אם אתה בדרך כלל מסוגל להניע את עצמך רוב הזמן, תמיד יש רגעים שבהם אתה מרגיש מיואש. דיבור עם חבר מהימן ותומך משמש לעתים קרובות כניצוץ להניע אותך שוב.

8 מספקת תמיכה רגשית

אנשים רבים סובלים ממחלות נפש כמו דיכאון וחרדה. מחקרים מצביעים על קשר בין רשתות חברתיות חזקות לבין סיכון מופחת לתסמינים של מחלות נפש. במחקר אחד, אנשים שהיו להם חברויות קרובות כשהיו בני נוער סובלים משיעורים נמוכים יותר של דיכאון וחרדה בהמשך חייהם. מחלת נפש היא מסובכת וחברות אינה תחליף לטיפול מקצועי, אך הגיוני שאנשים עם חברויות חזקות מרגישים לרוב טוב יותר.

9 ידידות מגבירה את ההערכה העצמית

הערכה עצמית בריאה חשובה מאוד לאושר והצלחתו של אדם בחיים. מחקרים מראים כי הערכה עצמית גבוהה קשורה לבריאות נפשית טובה יותר ולניהול מתח טוב יותר. אנשים בטוחים במי שהם יכולים להתמודד עם כל מיני מצוקות. בעוד דברים רבים יכולים לשבור את ההערכה העצמית שלך, חברות טובה בונה אותו בחזרה. במקום לטרוף את חוסר הביטחון שלך ולעודד ספקות, חברים בריאים ירגיעו אותך כשאתה מדוכא, יספקו תמיכה בזמנים קשים וישבחו את מי שאתה כאדם.

10 ידידות עוזרת לך לשפר מערכות יחסים אחרות

חברויות הן רק סוג אחד של מערכת יחסים, אבל הן עוזרות לך לפתח מיומנויות חברתיות שמתאימות לכל מקום. כדוגמה, שמירה על ידידות בריאה דורשת תקשורת טובה, כנות וכבוד. אלה חיוניים עבור שותפויות רומנטיות, מערכות יחסים מקצועיות ויחסים משפחתיים. אם למישהו אין חברויות בריאה, סביר להניח שהוא ימשיך בדפוסים לא בריאים במקומות אחרים. אם אתם שומרים על חברויות טובות, סביר יותר שגם מערכות היחסים האחרות שלכם יהיו בריאות.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.