משחקי גיבוש בכיתה למורים ותלמידים

כשמדובר בשבירת הקרח בכיתה, משחקי גיבוש לתלמידים הן הדרך הטובה ביותר לגרום להם להרגיש נוח אחד עם השני במהירות. משחקים שונים אלו מאפשרים לתלמידים לתרגל מיומנויות שונות של פתרון בעיות תוך כדי למידה כיצד לעבוד יחד. אם המטרה שלכם היא להעמיד קרקע יציבה לשנת לימודים נהדרת, אז הכרחי לקחת את הזמן כדי לבנות סביבה מגובשת בכיתה.
משחקי גיבוש בכיתה

13 משחקי גיבוש בכיתה מהנים שאתם חייבים להכיר

כל אחת מהפעילויות שנבחרו ברשימה זו מאפשרת לך לבנות קרבה חיובית עם התלמידים שלך בשילוב של המון כיף! רצוי לשחק בחלק מהמשחקים האלה במהלך השבוע הראשון ללימודים מכמה סיבות:

  1. אתה לומד להכיר תלמידים בצורה אחרת לגמרי כשאתה מוסיף היבט תחרותי לסביבה
  2. אתה מאפשר לתלמידים לראות אותך בפנים אור אחר.
פעילות / משחקיתרונות
מגדל גביעיםמקדם תקשורת ועבודה משותפת
צבעים קולותלומדים המון אחד על השני
בלי ידייםלפתור בעיות
המומיההרבה צחוק משחרר והנאה
בניין המרשמלומעודד יצירתיות
טריוויהלקדם סביבה מהנה ולשחק יחד במשחק
ציד נבלותמפתח היכרות בין אישית ובין קבוצות
טאבולקדם תקשורת מילולית
בריחה מהכיתהמקדם עבודת צוות בצורה מאתגרת ומהנה
שני אמיתות שקר אחדחושף את האדם והאופי שלו
פאזללעבוד יחד בצוות
הגרעין הצבעונימעודד שיתוף פעולה ותקשורת
מכת זבוביםמעודד סביבה תחרותית ובריאה

אז בלי יותר מידי מילים נוספות, בואו נצלול למשחקים המומלצים שלנו:

1 – מגדל גביעים אדום

פעילות גיבוש צוות זו שמה לה למטרה לעבוד יחד בצורה מגובשת כדי לבנות מגדל מכוסות רק באמצעות גומייה והכח שלהם! חלקו את התלמידים לארבעה קבוצות (או חמש במידת הצורך) וודאו שלכל קבוצה יהיו עשרה גביעים. קשרו ארבע (או חמש) חתיכות חוט לגומייה ופזרו את הכוסות סביב השולחן.

יש אפשרות להגדיר מגבלת זמן למשחק הזה או לאפשר למי שמסיים ראשון בערימת הכוסות שלו במגדל להיות המנצח! הכלל הקשה מכולם… אסור לתלמידים לגעת באף אחת מהכוסות בידיים.

בקש מהתלמידים שלך לעמוד כשהם משחקים במשחק הזה מכיוון שזה מקדם תקשורת ועבודה משותפת. לבסוף, הקפידו לדבר עם כל צוות כדי לעודד תלמידים כשהם לוקחים על עצמם את האתגר הזהמה אתה צריך

  • גומיות
  • חוט
  • כוסות אדומות

2 – בלי ידיים

כשמדובר במשחקי גיבוש מהנים בכיתה, זו בהחלט פעילות מועדפת בקרב מורים ותלמידים. חלקו את התלמידים לקבוצות של שניים ובקשו מכל תלמיד להפנות גב אחד לשני. בקש מכל זוג של תלמידים לשלב את זרועותיהם.

המטרה המשותפת של משחק בניית צוות זה היא שכל תלמיד ישמור על ידיים נעולות זו עם זו, ומתוך ישיבה, יקומו יחד.

רבים מהתלמידים שלך יחשבו שזה קל. עם זאת, זה יתגלה כאתגר עבורם! לתלמידים שלך יהיה כיף לפתור בעיות עם חברי הצוות שלהם ולהמציא תוכנית לעמוד מול הצוותים האחרים!

3 – צבעים קולות ו – M&M

תלמידים (וגם מורים!) אוהבים פעילויות לבניית צוות הכוללות אוכל כחלק מהמשחק! בקש מהתלמידים להתפצל לקבוצות של שלושה או ארבעה. הייתי מציע לשמור על קבוצות קטנות יותר כדי שהתלמידים ירגישו יותר בנוח לתרגל את מיומנויות התקשורת הללו.

בתור המורה, חיוני שתסתובב בזמן שהתלמידים מסיימים את הפעילות הזו ועם חבילת M&M משלך כדי לדבר גם עליך.

למרות שזה אולי נראה מובן מאליו, הקפד ליידע את צוותי התלמידים שלך לא לאכול את ה-M&M שלהם עד שהם יקבלו הוראה לעשות זאת.

ודא שאתה קונה M&Ms נוספים כי תמיד יהיה תלמיד אחד שימשיך ויאכל את הממתקים שלו! הפעילות הזו היא משחק כל כך מהנה שבו התלמידים לומדים המון אחד על השני.

4 – המומיה

אתגר זה בהחלט יגרום לתלמידים לצחוק ללא שליטה.

משחק מעולה לשחק בכיתה וגם כמשחק למסיבת יום הולדת. עם זאת, לראות מישהו מתעטף בנייר טואלט כל כך מהר, תמיד מהנה ומצחיק.

קודם כל, משחק גיבוש בכיתה זה לא באמת דורש השקעה יקרה. ניתן לקנות נייר הטואלט זול במחיר הכי נמוך שאפשר למצוא בסופרמרקט המקומי והשתמש בו למשחק הזה.

חלקו את התלמידים שלכם לקבוצות של שניים או שלושה ובקשו מכל קבוצה ליצור שם צוות מגניב. לאחר מכן, הכריזו, “על הסימנים שלכם, תתכוננו, וצאו לדרך”! לכל צוות תלמידים יהיה אדם אחד שהוא “המומיה” (המכונה גם האדם שיעטוף בנייר טואלט) ועליו לעטוף את האימא שלו במהירות האפשרית.

המשחק היצירתי הזה בהחלט יגרום לתלמידים שלך לצחוק מתחתית הבטן. הפרס? כל קבוצה שמנצחת זוכה לשמור את כל נייר הטואלט. רק צוחק!

5 – בניין המרשמלו

זו עוד אחת מהפעילויות האהובות עלי לבניית צוות! ראשית, אני אוהב פעילויות לבניית צוות הכוללות פתרון בעיות של תלמידים, ושתיים; אני מאוד אוהב משחקים אשר כלולים בהם אוכל ודברים טעימים.

במשחק המסוים הזה, התלמידים חייבים לעבוד יחד כדי לבנות את מגדל המרשמלו הגדול ביותר עם הכלים שנתנו להם.

תן לצוותים שלך מגבלת זמן של בין 2 ל-5 דקות לבניית הבניין שלהם. תופתעו מהיצירתיות וההמצאה שהתלמידים שלכם מציגים בקבוצות שלהם.

עבור משחק זה, קבוצות של 3-5 הן הטובות ביותר. עזרו לתלמידים לחשוב יותר על ידי הסתובבות בכיתה ושאלו על המבנה שלהם. זה גם מאפשר לך להנחות את אלה שאולי מנסים להיעלם ברקע.

6 – משחקי גיבוש בכיתה (טריוויה)

משחקי טריוויה ופעילויות הם דרך כל כך מהנה לראות את התלמידים שלך באמת מתחרים. אחת מתוכניות הטריוויה המקוונות האהובות עלי היא Kahoot. תוכנית מקוונת זו היא חינמית לחלוטין ויש לה אתגרי טריוויה רבים ושונים שניתן להתמודד איתם בקבוצות או כיחידים.

ראשית, תצטרך לגשת לאתר Kahoot ולהגדיר חשבון בחינם. לאחר מכן, לחץ על כפתור “גלה” והתחל לחפש כל נושא שאתה רוצה לבחון את התלמידים שלך.

כל תלמיד (חבר צוות) יכניס את הקישור הנתון לטלפון שלו עם קוד המשחק ויתחיל לשחק. אמנם המשחק הזה הוא דרך מצוינת לקדם סביבה מהנה ולשחק יחד במשחק, אבל הוא גם כלי נפלא עבור המורה בכך שניתן להשתמש בהם לנושאי שיעור.

7 – ציד נבלות

ציד נבלות הוא כל כך כיף, ויש כל כך הרבה סוגים לבחירה! החלק הכי טוב? זה לגמרי בחינם! פעילות גיבוש צוות זו מאפשרת לתלמידים לעבוד בנפרד וביחד על ידי היכרות עם תלמידים אחרים בכיתה.

8 – טאבו

זוהי דרך מצוינת לגרום לתלמידים לדבר ולתרגל את התקשורת המילולית שלהם. בטאבו, תלמיד אחד חייב להעביר מושג או מילה לבן הזוג שלו מבלי להשתמש ברשימה ספציפית של מילים הקשורות בו. לדוגמה, הם חייבים לגרום לבן הזוג שלהם לומר את המילה “יער”, אך אסור להם להשתמש במילים “עץ”, “יער”, או “שחור”. ברגע שבן הזוג שלהם אומר את המילה, התלמידים מחליפים תפקידים.

9 – בריחה מהכיתה

יצירת חדר בריחה בכיתה משלך היא דרך מצוינת לקדם עבודת צוות בצורה מאתגרת ומהנה! אתה יכול להיכנס לאינטרנט ולגוגל “פעילויות בחדר בריחה” ולמצוא רשימה שלמה של משחקים.

מורים משלמים למורים הוא אחד האתרים האהובים עליי לפעילויות אלה מכיוון ש-1. אני אוהב לתמוך במורים אחרים בעבודה שהם יוצרים, 2. אני אוהב לחסוך זמן!

מורים יש לנו כאן פעילות גיבוש גם בשבילכם, פשוט לחצו על הקישור הבא ותהנו.

10 – שני אמיתות שקר אחד

משחק גיבוש בכיתה זה לבניית צוות הן כל כך מהנות כי התלמידים באמת צוחקים מהניסיון להבין את האמיתות והשקרים! למשחק הזה, הייתי מציע לתלמידים להתמקם במעגל סביב החדר כדי שיוכלו לראות אותך (המורה) ואת הפנים של כל האחרים בכיתה. אתגר את התלמידים שלך לשים לב היטב לאופן שבו כל אדם אומר את ה”אמיתות” השונות שלו כדי לעזור לפתור מה אמיתי ומה לא.

11 – פאזל

פאזלים הם פעילות מאתגרת המאפשרת תקשורת ועבודה משותפת! פאזלים הם פעילויות נהדרות לבניית צוות לתלמידים ויכולות לשמש גם במהלך שנת הלימודים כפעילות הרחבה כאשר התלמידים מסיימים מוקדם עם עבודתם.

דבר נוסף שאני אוהב בפאזלים הוא שניתן לעשות אותם כקבוצה או כפעילות של תלמיד אחד. במקרה הספציפי הזה, כשמתחילים את שנת הלימודים, אני אוהב להכניס תלמידים לקבוצות של שלושה עד ארבעה ולגרום להם לעבוד יחד כדי לפתור את החידה. קבוצת התלמידים שסיימה הכי מהר זוכה בפרס!

12 – מצאו את הגרעין הצבעוני

מצאו את הגרעין הצבעוני

בית הספר שלי עשה זאת כמשחק מיומנויות של בניית צוות עם כל המורים כשובר קרח בזמן הפיתוח המקצועי שלנו לפני תחילת הלימודים בפועל עבור התלמידים. המשחק הזה היה כל כך כיף, הראה המון הזדמנויות לעבודת צוות, ובוודאי היה אתגר! כששיחקתי עם התלמידים שלי, הם הרגישו כך!

חלקו את הכיתה לקבוצות של ארבע עד חמש, ואז הקצה לכל צוות צבע (כחול, ירוק, אדום או סגול). המטרה של המשחק הזה היא שכל קבוצה תשלוף גרעינים בחמישה צבעים מהקערה המלאה מבלי לשפוך אף אחד מהגרעינים.

אם צוות אחד (או כולם) שופך גרעינים מהקערה, הם חייבים להחזיר את כל גרעיני הצבע שנמצאו עד כה בחזרה לקערה כדי להתחיל מחדש! תלמידים אוהבים את המשחק הזה ותמיד מצאו דרך להבין איך להוציא את כל הגרעינים כקבוצה באופן תחרותי.

13 – מכת זבובים

משחק בניית צוות זה מאפשר לתלמידים לעבוד על כישורי גולף הפרד את התלמידים שלך לארבעה צוותים. המטרה היא שכל תלמיד בצוות יפגע בכדור פינג פונג לתוך כוס רק באמצעות מקלהזבובים.

משחק יצירתי זה הוא עוד דרך נהדרת לראות תקשורת מתרחשת בין התלמידים שלך בסביבה תחרותית. אם יש לך קבוצה אחת שגדולה מהאחרת, אפשר שתהיה כמות כללית של “חורים באחד” שהם צריכים לקבל. אני מוצא שלכל קבוצה להכות ארבעה כדורי פינג פונג לתוך הכוסות לוקח הרבה זמן.

מדוע חשוב בסוף היום לשחק?

כמוך, התלמידים הגיעו לכיתה כשהם נושאים מטען יומיומי. בעוד שהזמן בשיעור איתך הוא רק מרכיב אחד בחייהם, סביר להניח שזה חשוב עבורם מבחינה מקצועית ואישית. זמן משחק בכיתה אינו “בזבוז” זמן. להיפך, משחקים מושלמים לתרגול אוצר מילים ומיקוד דקדוק; ובכך להגביר את האחווה באמצעות תחרות קלה, להגביר את רמות האנרגיה, להפחית את הלחץ, לקדם פתרון בעיות ולקנות זמן שיעור ממוקד יותר בהמשך השעה. אמנם ברור שילדים ומתחילים זוהרים יותר בזמן משחק, אבל זה גם נכון שמבוגרים ומתקדמים נהנים מתחרות ומרגעים קלים יותר בכיתה. זה לא אומר שכדאי להמיר את הכיתה ללול קבוע, אלא שתוספת של רגעי משחק נותנת ניגוד בכיתה ומאפשרת לתלמידים מכל סוגי הלמידה לשגשג.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.