10 משחקי גיבוש מצחיקים

משחקי גיבוש קלילים שיעזרו לכם לשמור על הצוות מעורב ולהרגיש חלק מתרבות החברה גם כאשר הם עובדים מרחוק. הנה 11 המשחקים מובילים שמפגישים את הצוות שלכם, מספקים אינטראקציה משמעותית ושומרים על הצוות שלכם מגובש לטווח ארוך.
משחקי גיבוש מצחיקים

תאמינו או לא, משחקי גיבוש מצחיקים הם מאוד מהנים ועוזרים לבניית צוות בעבודה מה שעוזר להצלחת העסק שלכם למעשה, הקשרים האישיים שנוצרים בין חברי הצוות למעשה נותנים לחברה שלך יתרון תחרותי.

משחקי גיבוש לא רק תורמים להצלחה בעבודה, אלא גם במשפחה ובזוגיות, תוכלו לקבל כאן הצצה לימי כייף לזוגות שתכננו עבורכם במידה ותרצו להפתיע את בן או בת הזוג.

איך זה עובד?

הכל קשור למעורבות. יש קשר די ברור בין הקשרים האישיים בין חברי הצוות שלך לרמת המעורבות שלהם. מחקר שנערך לאחרונה מצא שחברות קרובה בעבודה מגבירה את שביעות הרצון של העובדים ב-50%, בעוד שלאנשים עם חבר הכי טוב שמתאר את עצמו בעבודה יש ​​סיכוי גבוה פי שבעה להיות מעורבים בעבודה מלאה.

מחקר אחר דיווח שחברות מעורבות עולות על התחרות באופן עקבי בכל הנוגע לדברים כמו רווחים, פרודוקטיביות ומחזוריות. (דברים די חשובים אם תשאלו אותנו.) וזה מובן מאליו – ככל שאתה קרוב יותר לעמיתיך לעבודה, כך תהיה מאושר יותר בעבודה, והסבירות שתקריב את זמן שיקול הדעת שלך כדי לעזור. שהם מצליחים.

10 משחקי גיבוש מצחיקים לצוותים בכל הגדלים

1 – הכרישים

רעיונות זה דבר כיפי. אנשים אוהבים לקבל אותם. הם אוהבים לשמוע אותם. הם אוהבים לשתף אותם.

בהשראת סדרת הטלוויזיה הכרישים, פעילות זו מאפשרת לקבוצה קטנה של אנשים לעשות את כל מה שנפרט עכשיו במהלך ההצגה של הרעיון שלהם, יש רק כלל אחד: כולם חייבים לבוא מוכנים כדי לגרום לכל שאר חברי הצוות להתלהב מהרעיון המבריק שלהם כמוהם. (מה הם משתמשים כדי לטפח את ההתרגשות הזו – מצגות, דגמים, דיאגרמות, דמויות מקל, מערכונים וכו’ – תלוי לחלוטין בהם).

מיומנויות שפעילות עבודה זו מפתחת: חשיבה יצירתית, תקשורת, חשיבה אסטרטגית והקשבה.

למה אנחנו אוהבים את זה: כל רעיון שיוצג ישיג משהו חיובי. הרעיונות המתוכננים בקפידה יהיו מעוררי השראה ואולי אף יתפתחו למוצרים ויוזמות. הרעיונות יקבלו הרבה צחוקים, אבל בכנות, אפילו יש סיכוי שהם עלולים להצית את החידוש הגדול הבא של החברה שלך.

השלב הבא: צור מאש-אפ של הכרישים, מנה כמה משקיעים, התחל להכין איזורים ובמשרד ותתכונן לשמוע רעיונות הזויים וכיפים מרחיקי לכת.

2 – תחרות קוקטיילים

בהשראת סדרת טלוויזיה, הכנת קוקטייל אינטראקטיבית זו תונחה על ידי מיקסולוג מנוסה, שילמד את כולם את היסודות של הכנת קוקטיילים, כולל הכימיה והמורכבות החיונית ליצירת משקה טעים.

לאחר היכרות קצרה ולמידה אודות קוקטיילים, הצוותים יתפצלו ויקבלו זמן לעבוד יחד כדי ליצור קוקטיילים בעבודת יד משלהם. בתום שלב הבדיקה והפיתוח, המיקסולוג באתר יסקור כל קוקטייל מוגמר על סמך טעם, מקוריות ושימוש ב”מרכיב המסתורין” כדי להחליט על המנצח האולטימטיבי.

מיומנויות שפעילות עבודה זו מפתחת: חשיבה יצירתית, תקשורת, הקשבה ושיתוף פעולה.

למה אנחנו אוהבים את זה: תחרות עם הימורים נמוכים היא דרך נהדרת להזרים את הדם ולשפר את עבודת הצוות, להוסיף קוקטיילים לתערובת וקיבלת פעילות בניית צוות מהמדף העליון!

השלב הבא להתחיל: ללכת לשיעור מיקסולוגיה – כי שום סיפור נהדר לא התחיל עם סלט.

3 – הרוצח המסתורי אונליין

“אפילו זום לא יכול להסתיר ידיים אדומות ממך ומהצוות שלך.”

סימן שיר הנושא של המשרד… מייקל סקוט נכנס… “היה רצח…”

בכל הכנות, מייקל באמת עלה על משהו! פתרון תעלומת רצח יכול להיות דרך מצוינת ליצור קשר עם הצוות שלך. בדוק את תעלומת הרצח הווירטואלית של אאוטבק עבור כל סוגי משחקי המסתורין המיועדים הן למקומות העבודה הפיזיים, ההיברידיים והווירטואליים המסייעים בפיתוח עבודת צוות, תקשורת ובניית תרבות.

מיומנויות שפעילות עבודה זו מפתחת: פתרון בעיות, עבודת צוות, שיתוף פעולה וחשיבה ביקורתית.

למה אנחנו אוהבים את זה: יציאה למסע כמו זה אומר שכל הפרטים מתוכננים, ואפילו נהנים מהנוחות והכיף הנוספת של המארח המומחה. אתה יכול להיות סמוך ובטוח שהכל לא רק יעבור חלק, אלא גם שלכולם יהיה זמן מדהים.

4 – זריקת ביצים

בני אדם מעולם לא הצליחו לעמוד בפני האתגר שמציבה ביצה פשוטה. אנחנו אוהבים לבדוק כל נקודת שבירה. פעילות זו אינה יוצאת דופן. אתה והשותף שלך צריכים להישאר מסונכרנים בצורה מושלמת כשאתם זורקים ביצה קדימה ואחורה, ויוצרים שילוב מושלם של מתח ושיתוף פעולה, בשילוב מגבלת זמן.

יש רק שאלה אחת: האם אתה וחברך לצוות יכולים לשמור על הביצה?

מיומנויות שפעילות עבודה זו מפתחת: פתרון בעיות, עבודת צוות ואמון.

למה אנחנו אוהבים את זה: זו הפשטות היעילה ביותר. המטרה ברורה. הנחת היסוד היא פשוטה. ההוראות מובנות מאליהן. עם זאת, תמצא מורכבויות עמוקות בכל הדרכים המדהימות שהזוגות מבצעים כדי להשיג את מטרתם. צלם את האירוע כך שכולם יוכלו לצפות בעבודת צוות בזמן אמת ולדון בנקודות למידה קריטיות שאולי החמיצו בלהט הרגע.

5 – דיסקו שקט

הפוך מסיבת ריקודים פשוטה לפעילות מובנית יותר על ידי הוספת אתגר קטן: כולם צריכים לקפוא במקום כשאתה משהה את המוזיקה שלך באופן בלתי צפוי. בנוסף לצחוק היסטרי, הקפידו לצלם תמונות או צילומי מסך במהלך ההפסקה. אתה בהחלט הולך לרצות לסקור אותם מאוחר יותר.

מיומנויות שפעילות עבודה זו מפתחת: אמון, תקשורת, אמפתיה והקשבה.

למה אנחנו אוהבים את זה: צחוק, פעילות גופנית ופגיעות משותפת הם המתכון המושלם לקשר חזק.

השלב הבא כדי להתחיל:

 • צור ושתף רשימת השמעה של Spotify
 • בקשו מכולם להיפגש בפארק מקומי או בחוף עם המכשירים הניידים והאוזניות שלהם
 • עזרו לכולם לסדר את עצמם ב”אזורי ריקוד” המרוחקים לפחות 3 מטרים זה מזה
 • הפעל את רשימת ההשמעה
 • תזכיר לכולם לפתוח את הגדרות ההשמעה ולהגדיר את Crossfade ל-3 שניות כדי שהשירים של כולם יסתיימו באותו זמן
 • ספירה לאחור
 • לחץ על הפעל בו-זמנית
 • לרקוד, לצחוק, ולחזור על זה שוב

אירועי גיבוש צוותים המרוחקים חברתית צריכים למלא סדר גדול: לקרב בין אנשים תוך שמירה על מרחק בטוח ביניהם. פעילויות צוות היברידיות, רצוי חיצוניות או וירטואליות, עם דגש פיזי מספקות הרבה צחוקים. שמור את האירועים פשוטים עם מינימום הדרכה ותקשורת הנדרשת. (שניהם נוטים ליצור בלבול כשאתם שומרים מרחק וגם לובשים מסכה.)

6 – מסביב למדורה

 • תצטרך: לוח לבן, פתקיות, טושים
 • זמן: 30-45 דקות
 • גודל קבוצה: 8-20

הוראות: רשמו בין 5-10 מילים הקשורות לעבודה על פתקיות כמו “יום ראשון בעבודה”, “עבודת צוות”, “פרויקטים צדדיים” או “חגיגות”. הנח את הפתקים הדביקים בצד אחד של הלוח כך שהם יהיו גלויים לכל הצוות. לאחר מכן, אספו את הקולגות שלכם במעגל ובקשו ממתנדב לקלף מילה כדי לשתף חוויה בנושא.

לאחר שסיימו, הם יכולים לפרסם אותו בצד השני של הלוח כדי לסמן את תחילתו של שרשור סיפור. האחרים יכולים לחשוב על סיפורים דומים ולהמציא מילים משלהם. הם יכולים להדביק אותם על הלוח כדי להמשיך את חוט הסיפור, או לבחור מילה שכבר קיימת אם שום דבר לא צץ להם בראש.

המטרה היא ליצור סט של סיפורים הקשורים זה בזה, המשמשים כארכיון של המדורה.

7 – טריוויה במשרד

 • תצטרך: 20-25 כרטיסים
 • זמן: 30 דקות
 • גודל הקבוצה: ללא הגבלה

הוראות: מי יודע הכי הרבה על המשרד שלך? גלה זאת באמצעות פעילות פשוטה לבניית צוות כמו טריוויה. חשבו על 20-25 שאלות על הפרטים הקטנים של מקום העבודה שלכם שיכולים לעבור בקלות מעיניהם. “איזה סרט מופיע בפוסטר של חדר הישיבות?”, “איזה צבע יש למכונת הקפה?”, “כמה אנשים עם השם ‘אנדרו’ עובדים בחברה?”, “כמה אנשים משתמשים במחשבי Windows? ” וכו’. זה יבדוק את כישורי התצפית של הצוות שלך ויעורר מפגשי צחוק רציניים. זכרו לא לשאול שאלות אישיות מדי ויכניסו חבר צוות למצב מביך, כמו “למי יש הפה הכי גדול במשרד?”.

8 – כרטיסים לוהטים

 • תצטרך: כרטיסים, טושים
 • זמן: 10-15 דקות
 • גודל הקבוצה: ללא הגבלה

הוראות: זוכרים כרטיסי סופרגול או פוקימון? לפעילות המהנה הזו לבניית צוות, אתה זה שנסחר”. חלקו כרטיסי מפתח וטושים בקנה מידה גדול לכל חבר צוות. בקשו מהם ליצור כרטיס מסחר אישי של עצמם, עם שמם, דיוקן עצמי, כינוי ועובדה אחת עליהם שפחות סביר שכולם ידעו עליה.

לאחר מכן בקש להעביר את הקלפים מאדם אחד לאחר ללא סדר מסוים.

המשתתפים יכולים להחזיק בכרטיס אם הם מוצאים את עובדת הכרטיס מעניינת ורוצים לדעת יותר על כך מבעליו. התרגיל נהדר מכיוון שהוא נותן לכולם תמונת מצב ויזואלית של כל שחקן תוך כדי הפעלה.

9 – מהחדשות

 • תצטרך: עיתונים, לוח, סרט, מספריים, טושים
 • זמן: 60 דקות
 • גודל קבוצה: 6-20

הוראות: האם תמיד רצית לקבל הצצה מהירה למוחם של העובדים שלך כדי לראות איך הם תופסים את החברה? עכשיו זו ההזדמנות שלך.

כדי לבצע את פעילות בניית הצוות בקבוצה, חלקו אנשים לצוותים של 3 או 6, רצוי לפי מחלקות. תנו לכל צוות עיתון ובקשו מהם להעלות כותרות לגבי מה לדעתם החברה או המחלקה ישיגו בעתיד הקרוב. אין כללים במיוחד.

הם יכולים לקחת גזירי עיתונים ולהדביק אותם או לכתוב את הכותרות ישירות על הלוח. כשנגמר הזמן, צוותים מציבים את עבודתם ודנים בכל רעיון כדי לראות אם הם אפשריים או לא.

התרגיל מצוין לאיתור הזדמנויות נסתרות או איומים. זה גם משרה תחושת נאמנות מכיוון שכל אחד מחברי הצוות מרגיש שהוא מוערך ויש לו חלק לשחק בפיתוח החברה.

10 – בניית חברה

 • תצטרך: כרטיסים
 • זמן: 45-60 דקות
 • גודל הקבוצה: ללא הגבלה

הוראות: בדומה למשחק “זיכרון” מילדות, שבו הפכתם שני קלפים בו-זמנית כדי למצוא את הזוגות התואמים, פעילות זו דורשת זריזות ורוח התבוננות.

צור חפיסת קלפים עם תמונות או מילים על החברה שלך. אלה עשויים להיות תמונות של הצוות שלך, סמלי לוגו, מוצרים או הצהרות ערך.

הפנים את כל הקלפים כלפי מטה, ואז חלקו את הקבוצה לצוותים. כל קבוצה צריכה להתחלף ולהרים רק שני קלפים בכל פעם כדי לראות אם הם תואמים. זה שמוצא את כל הזוגות בזמן הקצר ביותר מנצח.

הפעילות אידיאלית עבור עובדים חדשים שזקוקים לדרך מהנה אך מהירה ללמוד עוד על החברה. אבל זה לא מוגבל רק אליהם. עובדים ותיקים יכולים לשפר את הידע שלהם ולהישאר מעודכנים גם בשינויים הארגוניים האחרונים.

יתרונות של משחקי גיבוש מצחיקים

 • אמון מוגבר – זהו המרכיב הקסום של כל צוות בעל ביצועים גבוהים. ניתן להשתמש בפעילויות מהנות לבניית צוות במקום העבודה כדי לבנות אמון. אנשים שסומכים על עמיתיהם, הן באופי והן ביכולת, מוכנים יותר לצאת מאזור הנוחות שלהם ולרדוף אחר מטרה משותפת. יש להם גב אחד של השני, מה שאומר שהם לא צריכים לדאוג שמישהו יבדוק כל הזמן את העבודה שלו. במקום זאת, הם מסתמכים על החוזקות של כל אחד מהעמיתים לעבודה ובונים יחד משהו גדול יותר ממה שהם היו עושים זאת לבד. בסופו של דבר, אף אחד לא רוצה לעבוד עם זרים למחצה שהם מפחדים מהם. גארי וי מסכם את זה טוב יותר כשהוא אומר ש”אנשים עובדים הרבה יותר טוב כשאתה פורס דבש במקום חומץ”.
 • ביקורת בונה – מתייחסת לאומץ לבטא את דעתך מבלי לחשוש מההשלכות. זה אומר שאתה יכול לשתף מידע בחופשיות גם כאשר אתה טועה ולאסוף את המוח של מישהו ללא מאמץ. בטח, טעויות יכולות לקרות, אבל עדיף להסתמך על צוות תומך שיכוון אותך לכיוון הנכון במקום אחד שישמור על הניקוד.
 • הסתגלות מהירה יותר – אנחנו מדברים על התהליך של עזרה לעובדים חדשים להסתגל לתרבות החברה. ככל שתקדימו לעזור להם להבין טוב יותר את תפקידי החברה, הנהלים, ולפגוש את עמיתיהם לעבודה באופן אישי, כך הם יהיו מוכנים לעבודה ולתרום מהר יותר בדרכים משמעותיות. השג את החלק הזה נכון ויש לך סיכויים גבוהים יותר לשמור על כישרון יקר ערך לפרקי זמן ארוכים יותר.

אם אתם עדיין מרגישים לא מחוברים לגבי פעילויות גיבוש צוות, אל תדאגו. ריכזנו עבורכם רשימה פשוטה של ​​פעילויות קבוצתיות שתשמש כמשאב מומלץ בכל פעם שתרגישו שהגיע הזמן לחזק את הצוות שלכם.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.