משחקי גיבוש

משחקי גיבוש מהנים מלאי ערך ושמחה אשר יעזרו לכם להתגבש כצוות , חברים, מכרים לעבודה ועוד, למשחקי גיבוש ישנם המון יתרונות הם מעלים את הביטחון, מזהים כישרונות חבויים, מוציאים את הילד שבנו, יש בהם המון כיף ומבוכה מהנה, בנוסף יש להם יכולות לזהות מנהיגים בקבוצה, לשפר את התקשורת הבין אישית והכי חשוב להכיר אחד את השני באמת, כאן תוכלו להנות ולהתעדכן ממגוון רחב של משחקים שונים ומהנים אשר מתעדכנים כל הזמן, יש לכם רעיונות נוספים, השאירו לנו הודעה בתגובות ונשמח להוסיף משחקים או לעדכן אותם, תהנו 🙂

משחקי גיבוש יתרונות

תרגילי בניית צוות הם דרך מצוינת לקרב צוותים וללמוד מיומנויות חדשות לעבודה משותפת. יש, כמובן, יתרון נוסף של הפסקה נחוצה משגרת העבודה לטעינה מחדש של המצברים. הנה חלק מהיתרונות העיקריים של משחקי גיבוש ומדוע הארגון שלך צריך להתחיל ליישם אותם כבר היום.

האם ידעת שחברות עם עובדים אשר יותר מעורבים החברה מרוויחה פי 2.5 יותר הכנסות מאלה עם רמות מעורבות נמוכות יותר?

כמה שזה נשמע פשוט וקל, הסטטיסטיקה מספרת סיפור אחר. על פי סקר, 70% מהעובדים בארה”ב אינם עוסקים בעבודה. יתרה מכך, ארגונים בהם העובדים היו מעורבים פחות הפרודוקטיביות הייתה נמוכה ב-18%, הרווחיות של העסק הייתה נמוכה ב-16%, והצמיחה ירדה ביותר ב-37%.

לגרום לאנשים להיות יותר מעורבים בעבודה היא בעיה נפוצה איתה מתמודדים ארגונים בכל רחבי העולם. במקרים מסוימים, הסיבה עשויה להיות הגיוון במקום העבודה, ניהול לקוי, חוסר תקשורת פנימית או חוסר מוטיבציה. בשורה התחתונה, צוותים שאינם מסוגלים לשתף פעולה ביעילות עולים לעסקים כסף רב.

יש פתרון שכל ארגון וצוות בכל גודל יכולים ליישם באופן מיידי – פעילויות לבניית צוות! בניית צוות הייתה הנשק הסודי של מנהלים כדי לעזור לצוותים לעבוד יחד ביעילות. אבל מה זה בעצם בניית צוות?

ניתן להגדיר תרגילים לבניית צוות כקבוצה של פעילויות, אסטרטגיות וטקטיקות המשמשות לשיפור היחסים החברתיים בין חברי הצוות.

תרגילי בניית צוות מאפשרים לעובדים לפתח קשר רגשי אחד עם השני, להבין את החוזקות והחולשות של זה, וללמוד כיצד לשתף פעולה ולתקשר אחד עם השני ביעילות. רק כאשר העובדים מרגישים נוח אחד עם השני ומאחדים כוחות, הם יכולים להגיע להצלחה גדולה יותר.

בואו נסתכל על היתרונות העיקריים של תרגילי בניית צוות במקום העבודה.

  1. מגביר את מורל העובדים
  2. מייצר סביבת עבודה חיובית
  3. משפר תקשורת בין אישית
  4. מייצר אמון
  5. עוזר לאנשים להכיר אחד את השני טוב יותר
  6. אינטגרציה בין מחלקות
  7. מיישב מחלוקות
  8. חיזוק חיובי
  9. מגביר שיתוף פעולה
  10. מגביר יצירתיות ומפתח קישורים

 

למרות שמחקי גיבוש משחקים תפקיד מכריע בהצלחת הארגון, לעתים קרובות מתעלמים מהם. הגיע הזמן להתייחס ברצינות לפעילויות בניית צוות.

פעילויות גיבוש דואגות שהעובדים יכירו זה את זה היטב, ילמדו לסמוך זה על זה, כאשר אתה מקים סביבת עבודה חיובית שבה כולם מכבדים ומבינים אחד את השני, הארגון שלך הופך להיות בלתי ניתן לעצירה.

שאלות נפוצות

משחקי גיבוש עוזרים להגביר את הביטחון העצמי, מאפשרים לנו להיות יצירתיים ולזהות מנהיגים בפוטנציאל, משחקי גיבוש מלאים כיף והנאה ומאפשרים תחושת שחרור,פתיחות ותקשורת.

המשחקים אינם קשים, אך הם מאתגרים , מהנים ויוצרים תחושה טובה.

חלק מהמשחקים אכן דורשים הכנה מוקדמת, לדוגמא פריטים מקדימים, פרטנו לכם לפני כל משחק האם צריך מוצרים מקדימים או לא.

לכל משחק יש הגדרת זמן דיפולטיבית, אך כמובן שזה לא חוק ברזל וניתן להתגמש בהתאמה.

משחקי גיבוש בכיתה אינם מגבילים בשום אופןף אולי החלל של הכיתה נראה כמו חלל מגביל, אבל במוח במנטליות ובהנאה אין שום הגבלה וניתן להנות מהמשחק כמו בכל מקום אחר.

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

מלאו את הטופס הבא ואנחנו נדאג לכם לפעילות גיבוש מהנה עם הרבה צחוקים והנאה לשיפור היחסים בעבודה ויצירת קרבה בין חברים ומשפחה, אל תתפשרו על החיבור שלכם!