משחקי חברה מצחיקים

משחקי חברה מצחיקים הם סופר מהנים ומשעשעים בטרוף וזה למה אתה חייב לתת לעובדים שלך קצת זמן ביחד של גיבוש ותחושת שייכות, הנה רשימה של כמה משחקי גיבוש מצחיקים שהצוות שלך חייב לנסות.
משחקי חברה מצחיקים

גם אם אתה האדם החכם ביותר בחדר, קשה להערים על קבוצה שלמה של אנשים אינטליגנטים. לכן עבודת צוות כל כך חשובה – היא עוזרת לנו לפתור בעיות קשות, לפתח רעיונות חדשניים ולהיות משתפי פעולה טובים יותר.

משחקי בניית צוות הם הזדמנויות נהדרות לטפח אחווה, תקשורת ויכולות מנהיגות. יצירת חוויה משותפת לצוותים לבניית מערכות יחסים היא אחת הדרכים הטובות ביותר להגביר את האמון ולעודד שיתוף פעולה.

בין אם אתם מחפשים פעילויות פנימיות או פעילות חיצונית, משחקי שוברי קרח מהירים או פעילויות לקשר עם חברי הצוות המרוחקים שלכם, ריכזנו רשימה של של משחקי בניית צוות שבאמת תהנו מהם.

איך להפוך משחקי חברה מצחיקים למשמעותיים

צוותים עם תרבות נוטים להיות שקופים יותר, תומכים ושמחים יותר, כי כולם מרגישים מקובלים. לכן זה חיוני לגרום לכל פעילות צוות להיות פרודוקטיבית ומהנה עבור כולם, ללא קשר לאישיות או למערך הכישורים שלהם. בין אם אתם עובדים משחקי גיבוש בזום מרחוק או רוצים שצוותים ירגישו יותר בנוח יחד בפן האישי,הנה דברים שיש לקחת בחשבון עבור חווית בניית צוות מכילה:

בניית צוות מכילה פירושה לכלול את כולם. בהתאם לסוג הפעילות של בניית צוות, אתה עשוי להפיק תועלת משכירת מומחה חיצוני כדי שכולם יוכלו להשתתף בתרגיל. בנוסף, הפעילות עשויה להרגיש אותנטית יותר מכיוון שאיש מקצוע מדריך אותך.

אם יש לך חברי צוות מופנמים, ייתכן שהם לא כל כך מתלהבים מתרגילים שכוללים הרבה אינטראקציה חברתית.

חברים לקבוצה עם ליקויי דיבור, ראייה או שמיעה עלולים לחוש בחוץ במהלך משחק הכולל כיסוי עיניים של שחקנים ותקשורת מבלי להסתכל אחד על השני.

משחקים פעילים פיזית עלולים להוציא חברים לקבוצה עם מוגבלות פיזית.

לפני שתבחרו באחד מהמשחקים ברשימה זו, עשו בדיקה עם היכולות של כולם. מצאו פעילות שכל אחד בצוות שלך יכול להשתתף בה. אולי אפילו שלח סקר אנונימי כדי לראות באילו סוגי פעילויות הצוות שלך מוכן להשתתף.

רשימה של משחקי גיבוש מצחיקים

התרסקות מטוס

בפעילות גיבוש צוות זו, תדמיינו שהקבוצה שלכם הייתה בהתרסקות מטוס וכעת היא תקועה על אי בודד. זה יכול להיעשות כקבוצה אחת גדולה או שאתה יכול להתפרק לקבוצות קטנות יותר. לאחר מכן על הקבוצה לבחור 12 פריטים שניתן למצוא בבניין שלדעתם הם המועילים ביותר להישרדותם באי הנטוש שלהם, ולדרג אותם לפי סדר החשיבות הגבוה ביותר לפחות.

זה מתמקד בעבודת צוות ושיתוף פעולה, כמו גם בפתרון בעיות יצירתי וחשיבה מחוץ לקופסה. סביר להניח שהם יצטרכו להסתפק בפריטים שהם לא היו בוחרים אם לא היו מוגבלים כל כך, אז יצירתיות מתוגמלת.

הצעד הבא

צור צורה מצולעת על הרצפה באמצעות מסקינטייפ בגודל של לפחות 12 ס״מ על ​​6 ס״מ. הפוך את קווי המתאר של הצורה לקצת מסובכת. לדוגמה, בחר צורה שנמתחת כאשר אנשים יעשו את דרכם מקצה לקצה. ודא שיש נקודות התחלה ועצירה מסומנות. הכניסו חופן של צעצועי כלבים בתוך הצורה המודבקת, ולפחות הכפילו את מספר גיליונות הנייר, כל אחד עם איקס ענק עליהם, בתוך הצורה. הניירות הם מוקשים.

בקבוצות של שניים, כל אדם יהיה מכוסה בעיניים ועליו לעבור מההתחלה ועד הסוף דרך שדה המוקשים. הכיוון היחיד הוא מההוראות המילוליות שמגיעות מאלה שנמצאים מחוץ לצורה ולא מכוסים עיניים.

אסור למשתתפים מכוסי עיניים לצאת מחוץ למתחם הצורה, וגם לא לדרוך על מוקש. אם כן, הם מוקפאים עד שמישהו אחר דורך על צעצוע חורק כדי לשחרר אותם. זה קורה עד שלכל הקבוצה יש תור לעבור בהצלחה את שדה המוקשים.

תרגיל גיבוש צוות זה עובד על תקשורת ועבודת צוות. זה גם בונה דיקציה ברורה ויכולת להיות ערני עם מספר רב של פעולות בבת אחת.

זה מה יש

במשחק המהנה הזה, חלקו את הקבוצה שלכם לשתי קבוצות שוות. או אם צריך, כמה קבוצות שוות. תן להם הנחיות ברורות למטרה שבה הם חייבים ליצור משהו. לגבי מה זה המשהו הזה, זה לגמרי תלוי בך. יכול להיות שהם חייבים ליצור דרך להעביר גולה מנקודה A לנקודה B ללא שימוש בחשמל או גומיות. זה באמת יכול להיות כל דבר. לכל קבוצה אותה מטרה ואותן מגבלות.

לאחר מכן ניתן לצוותים פרק זמן מסוים לעבוד ולהשלים את המשימה עם סט מסוים של אספקה. הם אינם רשאים להשתמש בחומרים אחרים, אך אופן השימוש באספקה ​​הזמינה תלוי לחלוטין בהם. הגילוי הגדול בסופו הוא אירוע מרגש ומאפשר תחרות ידידותית.

פעילות זו דורשת עבודת צוות בפתרון בעיות יצירתי עם אפשרויות מוגבלות. זה מאפשר לקבוצות לראות איך כל אדם חושב ועובד בצורה מופשטת ובמחסום זמן.

המכנה המשותף

חלקו את כולם לקבוצות של שלושה או יותר. הם ידברו ויכירו אחד את השני מספיק זמן כדי למצוא חוט משותף ביניהם. לדוגמה, אולי כולם אוהבים סרטי זומבים או שהם חובבי כדורגל ענקיים. לאחר מכן הם יכתבו רשימה של סטריאוטיפים נפוצים המיוחסים לאנשים הנוטים ליהנות מסוגים אלה.

לאחר מכן הקבוצות יתכנסו ויכריזו מי הן כקבוצה. בשאר היום, כל קבוצה תתנהג כסטריאוטיפ שלה. אולי ישמעו את אוהבי הזומבים עושים תוכניות אפוקליפטיות של זומבים או יתנהגו כמו זומבים. חובבי כדורגל עשויים להריע באקראי לקבוצתם. בסופו של יום, דנו בסטריאוטיפים וכיצד הם מגבילים לעתים קרובות את האופן שבו אנו רואים אנשים ואת היכולות שלהם. כמו כן, דנו כיצד כל קבוצה הגיעה לגילוי החוט המשותף שלה.

המטרה של משחק בניית צוות זה לעזור לכולם לראות עד כמה הסטריאוטיפים מטופשים ומגבילים. זה גם מראה איך אם אנשים באמת היו מתנהגים כמו שאנחנו לעתים קרובות מודחים אותם כדי לפעול, הדברים היו שונים בתכלית. זה גם מראה כיצד לקבוצה של אנשים שנראים שונים מאוד יכולים להיות מאפיינים משותפים רבים שמפגישים אותם.

אדם שאני מעריץ

משחק בניית צוות זה פשוט כמו השם. כל אדם מקבל תור ואומר מישהו שהוא מעריץ. זה יכול להיות אדם נוכחי או מישהו מההיסטוריה. אתה יכול גם לתבל אותו קצת ולהפוך אותו למישהו בתוך הקבוצה. כל אדם חייב גם לדבר על הסיבה שהוא מעריץ את האדם הזה. באופן ספציפי, יש לדון באילו תכונות ו/או הישגים הופכים אותו אדם לראוי להערצה.

התרגיל הזה באמת עוזר לכולם להכיר אחד את השני טוב יותר ולקבל תחושה חזקה יותר של הערכים של זה ושל התכונות שהם מוצאים כחשובים. זה גם יכול לעזור לקרב אנשים זה לזה כשהם מבינים שהם מכבדים ומעריצים את אותם אנשים.

סיווגים

אסוף לפחות 20 פריטים שונים והנח אותם על שולחן. ככל שהקטגוריה רחבה יותר, כך טוב יותר (כלומר, תכשיטים, ציוד משרדי וכו’). אתה רוצה שלפריטים האלה, במבט ראשון, לא יהיה קשר ברור זה לזה.

ואז חלקו את כולם לצוותים שווים, חמושים בעט ובנייר. לאחר מכן עליהם לסווג את האובייקטים לארבע קבוצות. הם עשויים לעשות זאת, עם זאת, הם בוחרים, לעבוד יחד, לא לאפשר לקבוצות אחרות לשמוע. לאחר שכל הקבוצות יסיימו כל אחת מהן תקבל תור שיסביר כיצד בחרו לקבץ את הפריטים.

לכל קבוצה יכולות להיות מסקנות שונות בתכלית, קיבוץ לפי גודל, חומר, צבע וכו’. פעילות זו מעודדת עבודת צוות וחשיבה יצירתית. זה מאלץ אותם לחשוב מחוץ לקופסה ולחשוב מחדש על חפצים ובעיות יומיומיות ולמצוא קשרים לדברים שהם בדרך כלל רואים כלא קשורים.

משוך אגורה

 • גודל צוות: 5+ אנשים
 • זמן: 2-3 דקות לאדם

איך לשחק: תזדקק לקופסה מלאה באגורות (או מטבעות אחרים) עם שנים רשומות שלא יכולות להיות מבוגרות מחבר הצוות הצעיר ביותר שלך. בקשו מכל חבר צוות למשוך מטבע מהקופסה ולשתף סיפור, זיכרון או דבר משמעותי אחר שקרה לו באותה שנה. זה יכול להיות כל דבר, החל מללמוד לרכב על סוסים ועד להגעה לעבודה הראשונה שלך.

למה התרגיל הזה נהדר: זהו טוויסט מהנה נטול מתח ופשוטה שנותנת לכולם את ההזדמנות לחלוק סיפור אישי עם הצוות שלו. אתה יכול לשחק מספר סיבובים אם הסיפורים הם בצד הקצר יותר או לאפשר לחברי הצוות לפרט את הסיפורים שלהם כדי לקבל תובנה עמוקה יותר על חייהם.

תמונת מצב

 • גודל צוות: 5+ אנשים
 • זמן: 2-3 דקות לאדם

איך לשחק: המשחק הזה דורש מעט הכנה כי אתה צריך מגוון של תמונות לשחק. אתה יכול לאסוף גזרי עיתונים, מגזינים, גלויות ופוסטרים או להדפיס תמונות שונות מהאינטרנט (פינטרסט הוא מקום נהדר). התמונות צריכות להראות נופים, ערים, אנשים, צורות או בעלי חיים במגוון צבעים ונקודות מבט.

הנח את כל התמונות ובקש מחברי הצוות שלך לבחור תמונה אחת שמהדהדת למצב הרוח הנוכחי שלו. לאחר שכולם בחרו תמונה, אפשרו לכולם לשתף את מה שהם רואים בתמונה שלהם, איך זה גורם להם להרגיש ולמה הם בחרו בה.

למה התרגיל הזה מעולה: התרגיל הזה הוא דרך מצוינת להתחיל פגישה או סדנה מכיוון שהוא מאפשר לכם להרגיש את החדר בצורה יצירתית ובלתי צפויה. אתה לא תמיד צריך לבקש מהצוות שלך לבחור תמונה שמשקפת את מצב הרוח שלהם – זה יכול להיות גם הציפיות שלהם לסדנה, הרגשות שלהם לגבי פרויקט נוכחי או איך הם מקווים להרגיש בסופו של יום. כמו שאומרים, תמונה שווה אלף מילים, אז התרגיל הזה מקל על דיבור על רגשות עבור הרבה אנשים.

המילה שלי

 • גודל צוות: 3+ אנשים
 • זמן: 5-10 דקות

איך משחקים: בחרו ביטוי הקשור לנושא עליו אתם נפגשים ובקשו מכולם לרשום או לומר מילה שעולה לכם בראש. אתה יכול לסכם את המילים האלה על לוח או במצגת כדי שתוכל לחזור אליהן במועד מאוחר יותר.

למה התרגיל הזה נהדר: זוהי דרך נחמדה לאסוף את הדעות, המחשבות או הרגשות של כולם לגבי הפגישה שלך. יהיה לך הזדמנות לקרוא את החדר לפני הצלילה לנושא ואולי תגלה כמה חששות או שאלות שאתה יכול כעת להתמקד בהן, מה שיהפוך את הפגישה למועילה יותר לכולם.

הרעיון הראשון שלך

 • גודל הצוות: 5-12 אנשים
 • זמן: 10-20 דקות

איך לשחק: אתה יכול לשחק במשחק הזה עם בעיה אמיתית שהצוות שלך מתמודד איתה או עם בעיה בדיונית. זה עובד גם כשאתה עושה סיעור מוחות לרעיונות חדשים, בקשו מכולם בצוות שלכם לרשום את הרעיון הראשון שצץ להם בראש עם הצגת הבעיה. ערכו רשימה וסקרו אותה כצוות.

טוויסט מהנה במשחק הזה הוא לבקש מכולם לרשום את הרעיון הגרוע ביותר שלהם. לאחר בדיקה עם הצוות, אתה עשוי להבין שזה לא היה כל כך נורא אחרי הכל.

למה התרגיל הזה נהדר: לעתים קרובות אנחנו נכנסים יותר מדי לראש שלנו לגבי בעיות ופתרונות. על ידי כתיבת הפתרון הראשון שעולה על דעתנו, נוכל לחשוף נקודות מבט ותיקונים חדשים.

משחקיתרון
התרסקות מטוסמתמקד בעבודת צוות ושיתוף פעולה
הצעד הבאתקשורת ועבודת צוות
זה מה ישעבודת צוות בפתרון בעיות יצירתיות
המכנה המשותףלראות עד כמה הסטריאוטיפים מטופשים ומגבילים
אדם שאני מעריץלהכיר אחד את השני טוב יותר ולקבל תחושה חזקה יותר של הערכים
סיווגיםמעודדת עבודת צוות וחשיבה יצירתית.
משוך אגורהלחלוק סיפור אישי עם הצוות
תמונת מצבלהרגיש את החדר בצורה יצירתית ובלתי צפויה
המילה שלידרך נחמדה לאסוף את הדעות של כולם
הרעיון הראשון שלךחושף נקודות מבט ותיקונים חדשים.

יתרונות של בניית צוות

 1. משפר מיומנויות תקשורת, אמון ושיתוף פעולה
 2. מקדם תרבות שיתופית על ידי קירוב חברים לקבוצה
 3. מטפח מיומנויות קבלת החלטות זריזות ופתרון בעיות
 4. מגביר את הפרודוקטיביות והמורל של הצוות
 5. מבקש יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה

כפי שאתה יכול לראות, יש הרבה דרכים לבנות את הביטחון, החיבור וכישורי עבודת הצוות של הצוות שלך. אמנם בניית צוות היא מהנה, אבל חשוב גם להתחבר לצוות שלך על בסיס יומיומי. כדי לבנות אחד מאותם קשרים בעבודה היומיומית שלך, תוכנת שיתוף הפעולה הנכונה היא המפתח.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.