סדנאות גיבוש למורים

סדנאות גיבוש למורים הן חשובות כדי לגבש את הצוות על מנת שיתמכו אחד בשני במהלך שנת הלימודים, בנוסף זה עוזר להם להרגיש ביחד במהלך השנה ושיש לכם חבר לספסל הלימודים עליו הם יכולים לסמוך, בפוסט זה נסקור את ההיתרונות של גיבוש חדר המורים ונכיר משחקים שיכולים לגבש את הצוות שלנו.
סדנאות גיבוש למורים

סדנאות גיבוש למורים הן מאוד חשובות לביצוע כאשר ממנהלים ארגון כמו בית ספר, שכולם חייבים לעבוד ביחד,המטרה הגדולה ביותר לאותם ימים לפני תחילת הופעת הילדים לשנת הלימודים היא עזרה לצוות שלך להתגבש ולעבוד ביחד, ולהתחיל את השנה כשכולם מרגישים בנוח אחד עם השני, אתה רואה את ההשפעות בכל ההיבטים על בית הספר. בתחילת כל מפגש, במיוחד בשבוע לפני תחילת הלימודים, פעילויות גיבוש יכולות לסייע בבניית מערכות יחסים וכן בהרגעת חדר המורים. הדבר נכון במיוחד כאשר הפעילות מתבצעת היטב ומתאימה לכולם.

הנה כמה סדנאות גיבוש למורים האהובות עלינו, בין אם הצוות שלכם מכיר אחד את השני שנים או אם נפגשים זה עם זה בפעם הראשונה.

פעילויות וסדנאות גיבוש למורים

משחקים אלה ממש טובים כאשר יש פרצופים חדשים של מורים בתחילת השנה, כמובן שזה מתאים גם לצוות וותיק.

ג’אגלינג קבוצתי

זהו משחק פעיל שיניע את הצוות שלכם ומייצר הרבה צחוקים וסביבה רגועה. אתה צריך הרבה מקום ושלושה פריטים רכים שאפשר להעביר.

איך זה עובד?

הכנס את כולם למעגל. ותציגו את עצמכם זרקו את הפריט הראשון למישהו אחר, ואמרו את שמו. אם אינך יודע את שמו, תשאלו אותו! הם צריכים לזרוק את הפריט לאדם אחר, ולומר את שמו עד שכל אדם יקבל את הפריט. לאחר מכן, התחל מחדש, חזור על ההזמנה, ולאחר מכן זרוק את הפריט השני לאדם אחר וחזור על התהליך, כך ששני הפריטים נזרקים בו זמנית. דברים צריכים להתחיל להיות די מטופשים.

סיימו בחזרה על התהליך, שני הפריטים הראשונים שהסתובבו במעגל לפי ההזמנות המקוריות שלהם, ואז הציגו את הפריט השלישי לאדם שלישי לאחר ששני הפריטים הראשונים זזים. עד סוף המשחק, כל אדם צריך לדעת את שמותיהם של לפחות שלושה אנשים נוספים, ובתקווה עוד מספר אנשים.

הציגו את השותף שלכם

המשחק הזה מיועד לצוות שמתקשה לבצע פעילויות מביכות. לא תזדקק לאספקה ​​כלשהי.

אופן המשחק:

תן לכל אדם להתחבר למישהו שהוא לא מכיר. קבע מגבלת זמן (מצאנו ששתי דקות בדרך כלל מספיקות, אך אל תהסס לשנות את הזמן במידת הצורך) ובקש מאדם אחד לספר על עצמו ועל האחר. כאשר הזמן חלף, החלף וחזור על מנת ששני הצדדים יידעו מעט על השני.

לאחר ששני השותפים הלכו, הסתובבו בחדר ותן לכל אחד להציג בקצרה את בן זוגו לקבוצה. הדובר לא צריך לנסות לחזור על כל מה שבן זוגו אמר, אלא צריך למצוא נקודות עיקריות ומידע חשוב או מעניין. עד סוף הפעילות, אנשים צריכים לדעת כמה שמות ולפחות קצת אחד על השני.

בינגו צוות

זהו משחק טוב אם יש לך צוות שמכיר אחד את השני טוב וגם צוות חדש. הצוות שלך יסתובב בחדר וידבר אחד עם השני. יהיה עליך להתכונן לפני ישיבת הצוות על ידי פנייה לכל איש.

אופן המשחק:

לפני הפגישה, בקש מכל מורה להגיש לך עובדה אקראית על עצמם שלדעתם אף אחד אחר לא יודע עליהם. לאחר שתקבל את העובדות, צור לוחות בינגו לכולם. במהלך פגישת המורים, העבירו את הקלפים ועודדו את כולם להתחיל לדבר זה עם זה, רשום את שם החברים בתיבה עם העובדה המתאימה. האדם הראשון שקיבל בינגו מנצח! אתה יכול להציע משהו כפרס או רק כהבטחה לזכויות התרברבות.

שק של עובדות

אם הקבוצה שלכם קצת מכירה אחד את השני, אז זוהי אחלה פעילות של בניית צוות! ודא שיש לך לפחות חמישה מורים לפני שתתחיל לשחק.

איך זה עובד: בחר אדם לארח את המשחק ולאחר מכן גזור אותו חתיכות נייר לפסים קטנים מספיק כדי להתאים משפט. וודא שההחלקות הן באותו גודל, אחרת יהיה קל מדי לדעת למי הייתה איזו החלקה.

לאחר מכן, הנח למארח להעביר תלוש אחד לכולם ולהורות להם לכתוב עליו עובדה של משפט אחד, לקפל אותו ולאחר מכן להפיל אותו לתוך שקית.

לאחר שכולם מסיימים, המארח יגיש להם דף נייר לפני שמנערים את השקית וקוראים את ההחלקות אחת אחת. המורים יצטרכו לנחש איזו עובדה שייכת לאיזה מורה, ובסופו של דבר, האדם שהשיג הכי הרבה מהם ינצח! אם יש לך זמן, לפני חשיפת התשובות, עוד יותר כיף שכולם יסבירו במהירות איזו עובדה שייכת למי ולמה הם חשבו כך!

מדוע סדנאות גיבוש למורים חשובות

ישנם מעט מקצועות בעולם שבהם כמעט כל העבודה שצריך לבצע יכולה להתבצע על ידי אדם אחד – מורה. תחשוב על זה. שלא כמו המבנה של רוב הארגונים, בתי ספר הם אחד המקומות הבודדים בהם המורה הוא המלך או המלכה בתחומם. מלבד תמיכת מנהיגות מצד מנהליהם, וכמה שיתופי פעולה אפשריים בין-סגליים, המורים מסתמכים על מעטים אחרים שיניבו תוצאות בכיתה שלהם.

וזו בעיה.

המורים אינם צריכים לעבוד עם אחרים כדי לבצע את עבודתם. עם זאת, רבים רוצים לעבוד עם אחרים מכיוון שהם מודעים היטב ליתרונות יוצאי הדופן של שיתוף פעולה עם עמיתיהם.

כאשר המורים רואים את עצמם כחלק מצוות – במקום לאיים – הם פותחים הזדמנויות להעשרה מקצועית, רמות גבוהות יותר של שביעות רצון מהעבודה ותחושת שייכות רבה יותר. כל אלה חייבים להוביל לתוצאות טובות יותר עבור תלמידיהם.

עם זאת, עבודה כצוות טומנת בחובה גם בעיות (כגון קונפליקט, אי הבנות וכו ‘) אם תהליך זה אינו מנוהל היטב. זה המקום שבו פעילויות בניית צוות במיוחד למורים יכולות לשזור את הקסם שלהן.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.