סדנאות גיבוש לנשים

לעתים קרובות אנו נשאלים לגבי היתרונות של סדנאות גיבוש לנשים. למרות שהיעדים הספציפיים של כל ארגון וסדנה עשויים להיות שונים בהתבסס על הנושא שנבחר, אנו תמיד מתמקדים בשלושה יתרונות עיקריים ועוקבים אחר הצלחתנו בהתבסס על הערך שכל קבוצה מקבלת.
סדנאות גיבוש לנשים

פעילות גיבוש צוות יכולה לחזק את תרבות החברה ולספק מגוון רחב של הטבות. אתם בטח כבר יודעים שבניית צוות יוצרת קשר חזק יותר בין העובדים, משפרת את תקשורת הצוות ומעודדת שיתוף פעולה.

אבל מה דעתך על חלק מהיתרונות האחרים והפחות מוכרים שלא דנים בהם הרבה? הנה יתרונות שיספקו ערך לתרבות החברה שלך כאשר תשקיע בפעילות גיבוש צוות.

מהם היתרונות בסדנת גיבוש נשים?

העצמה היא כיצד אנשים חסרי כוח או חסרי אונים יכולים לשנות את נסיבותיהם ולהתחיל לשלוט בחייהם. זה גורם לשינוי במאזן הכוחות, בתנאי החיים וביחסים. העצמת נשים היא מעמד שווה לנשים, הזדמנות וחופש לפתח את עצמן. הוא מתייחס לתהליך השינוי המעניק לאנשים חופש בחירה ופעולה גדולים יותר.

רעיונות לסדנאות העצמת נשים מתייחסות ליצירת סביבה שבה הן יכולות לקבל החלטות באופן עצמאי לטובתם ולחברה.

רעיונות לסדנת העצמת נשים נועדו לסייע לנשים לצבור ביטחון, לתרגל להתפתח ולתמוך זו בזו בהצלחה האישית או המקצועית.

מערכות יחסים עמוקות יותר

סדנאות מלאות הרהור, דיון ותרגילים מאפשרות למשתתפי הסדנה להיפתח לנושאים שאולי לא היו מפותחים בעבר – דברים שכולם חשבו, אך עדיין לא אמרו בקול. מתן מבנה לשיחה יכול לעבור דרך ארוכה ביצירת קשרים בין אנשים שהיו להם הצלחה וכישלון, גם אם זה לא נראה אותו דבר עבור כל אדם. מכיוון שאנו שוברים את הקרח עם פרויקט יצירתי, נשים שטרם יצרו אינטראקציה מוצאות נחמה במשימה משותפת והן מסוגלות ליצור מערכות יחסים עמוקות יותר. אולי אפילו תגרום למשתתפים חדשים לצאת ולהצטרף לשיחה.

יצירתיות

נשים לעומת גברים, הן הרבה יותר יצירתיות, רואות אפשרויות היכן שאנחנו הגברים תמיד נתקעים, חשוב מאוד להשקיע בסדנאות לנשים זה יכול לעזור לפתור בעיות בעבודה ובארגון, נשים מנהלות מוצאות דרכים יצירתיות להתגבר על אתגרים בניגוד למקבילהם הגברים, הדבר בא לידי ביטוי בצורה ברורה בארגונים כמו בתי ספר, שם המורות הן רוב.

משחקי גיבוש לנשים

משחקים שוברי קרח לנשים עוזרים להקל על המתח וליצור שיחה. הם יוצרים סביבה נינוחה לנשים להתערבב ולהכיר אחת את השנייה.

מבחר משחקים אלו לנשים כולל משחקי היכרות, ומשחקים קומיים שגורמים לכל הנשים לצחוק על עצמן וזו על זו – יעילות במיוחד לקשר. חלק מהמשחקים שלנו בונים מטרה ואחדות. רוב המשחקים שלנו לנשים פשוטים ודורשים הוצאה קטנה, ציוד או תכנון מוקדם.

פעמים רבות כאשר קבוצות נשים נפגשות, יתכן שהן אינן מכירות אחת את השנייה, פעילויות אלו הן בעלות משמעות רבה יותר כאשר המשתתפים מכירים זה את זה מספיק טוב כדי לעבוד ביחד בנוחות. בנוסף, הם מאוד משעשים ומצחיקים.

# משחק ראשון – ברכת שלום

משחק זה נותן אנרגיות לכולם וטוב במיוחד אם יש לכם קבוצה, שמסיבה כלשהי מפחדים לעבוד יחד. אמור לכולם להסתובב בחדר ולהתחיל לברך זה את זה בהתאם להנחיות שתתן. אתה יכול להשתמש בברכת ״שלום״ או לבחור כל שיטת ברכה אחרת שאתה רוצה.

# משחק שני – כדור שאלות

כדור שאלות הוא משחק היכרות קל וכיפי לנשים, אתם צריכים כדור חוף, ולכתוב עליו כל מיני שאלות, יש לך אפשרות להתאים את השאלות בהתאם לחברי הקבוצה, הנה מס׳ שאלות שתוכל להשתמש בהן.

 • מה החופשה הכי טובה שעשית אי פעם?
 • מה היה השם של חיית המחמד הראשונה שלך?
 • באיזה סוג מכונית אתה נוהג?
 • כמה ילדים יש לך?
 • מה התפקיד הכי טוב שהיה לך?
 • מה שמך האמצעי?
 • איפה נולדת?

התחל בזריקת הכדור לאדם אקראי בקבוצה. האישה שתופסת אותו צריכה לענות על השאלה שמתחת לכף ימין שלה. ברגע שהיא עונה, היא מעבירה את הכדור למישהו אחר. המשך להעביר את הכדור עד שלכל אישה יש הזדמנות לענות על שאלה אחת לפחות.

# משחק שלישי בסדנאות גיבוש לנשים – מעגל האמון

סדנאות גיבוש לנשים מכילות בתוכן המון משחקים של אמון, כמו המשחק הבא אשר נועד לבסס אמון בתוך קבוצת העבודה, על מנת לשמור על מעגל יציב בו כל אדם צריך לתמוך במכלול.

 1. השתמשו מספר נשים שווה ליצירת מעגל כשכולם פונים למרכז, עומדים כתף אל כתף ומחזיקים ידיים.
 2. הסמיכו אישה אחת שאומרת ״נכנסת״ ואישה אחת שאומרת ״אחוצה״.
 3. הפקודות ממשיכות סביב המעגל כשהנשים נשענות פנימה והחוצה כאשר נאמר להן לעשות זאת.
 4. המטרה היא לא ליפול כי אתה בוטח באחרים וגם לא להרפות.
אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.