סדנאות גיבוש לעובדים

צוות שעובד טוב ביחד הוא יעיל יותר, פרודוקטיבי יותר ומוצלח יותר - שלא לדבר על זה שהוא שמח וכיף יותר לעבוד איתו! אבל בניית צוות בעבודה יכולה להיות מסובכת, במיוחד כאשר פעילויות טיפוסיות של בניית צוות נוטות לגרום ליותר גלגולי עיניים בקרב העובדים מאשר לאושר. בין אם התקבלת לעבודה כדי להרכיב כמה יוזמות לבניית צוות או שאתה חושב שהצוות שלך פשוט צריך להתכנס ולעשות משהו מהנה, פעילויות לבניית צוות במקום העבודה הן דבר חשוב.
סדנאות גיבוש לצוות לעובדים

סדנאות גיבוש לצוות עובדים מדוע זה חשוב?

סדנאות גיבוש לעובדים הן מאוד חשובות, הן עוזרות לנו להבין ביודק מי האדם שעומד מולנו, מה ההיתרונות והחזוקות שלו וכיצד הוא יכול לעזור לחברה להתפתח ולגדול, בנוסף זה משפר באופן משמעותי את היחס של העובדים לחברה הם מרגישים שייכות ושמישהו רואה אותם.

בפן הבין אישי בין העובדים זה תורם להעלאת הביטחון העצמי, שיפור הפרוקטיביות בעבודה, תחושת שייכות לארגון, עוזר לנו כמנהלים לאתר מנהיגים מבין העובדים ומשפר את המורל והרצון להגיע לעבודה.

הנה כמה פעילויות גיבוש לעובדים שתרצו לקחת בחשבון:

1 – לברוח מהזומבי

עבור: תרגיל פתרון בעיות יצירתי ושיתוף פעולה

מה תצטרך: חבל אחד, מפתח אחד ו-5-10 פאזלים או רמזים, תלוי כמה זמן אתה רוצה להשקיע במשחק

הנחיות: אספו את הצוות לחדר ישיבות או חלל ריק אחר ו”נעלו” את הדלת. לפני כן, בחר חבר צוות אחד שישחק את הזומבי – עיניים מתות, ידיים מושטות, והכל.

הזומבי המתנדב ייקשר לחבל בפינת החדר. ברגע שהתרגיל הקבוצתי מתחיל, כל חמש דקות הוא יכול להתקדם עוד צעד בחבל המעכב את הזומבי הרעב. בקרוב, הזומבי יוכל להגיע אל חברי הצוות החיים, שיצטרכו לפתור סדרה של חידות או רמזים כדי למצוא את המפתח הנסתר שיפתח את נעילת הדלת ויאפשר להם לברוח לפני שיהיה מאוחר מדי.

2 – קרב הלהקות

עבור: גיבוש צוות

מה תצטרכו: רמקולים, סמארטפון או נגן mp3

הוראות: ראית פעם את אחד מקרבות השפתיים המפורסמים של ג’ימי פאלון? הרחב את הרעיון לקרב מלא של רצועות האוויר. חלקו את הקבוצה שלכם לצוותים של 3-4 אנשים ותנו להם להחליט מי יהיו הזמרים, הגיטריסטים, המתופפים וכו’.

תן להם זמן לבחור, לעשות חזרות ולבצע גרסה מסונכרנת של כל שיר ידידותי לעבודה שהם אוהבים . אם יש להם כמה ימים, הצוותים יכולים להתלבש או להביא אביזרים.

לאחר ההופעות, קבוצות יכולות להצביע על הזוכה (בסייג שאף אחד לא יכול להצביע ללהקה שלו). לחלופין, תנו למחלקה השכנה להיכנס לכיף ובקשו ממנה לבחור את המנצח.

3 – חלל מתכווץ

עבור: פתרון בעיות יצירתי

מה תצטרכו: חבל, שמיכה או סרט לסימון חלל הרצפה

הוראות: צור מקום על הרצפה ודאג לכל הקבוצה שלך (או קבוצה של צוותים קטנים יותר) לעמוד בחלל הזה. לאחר מכן יש לכווץ את השטח בהדרגה, כך שהצוות יצטרך לחשוב מהר ולעבוד יחד כדי לשמור על כולם בגבולות המצטמקים.

4 – ציור גב אל גב

עבור: כישורי תקשורת

מה תצטרכו: נייר, עטים/טושים, תדפיסים של ציורי קו פשוטים או צורות בסיסיות.

הוראות: חלקו את הקבוצה שלכם לזוגות ובקשו מכל זוג לשבת גב אל גב. אדם אחד מקבל תמונה של צורה או תמונה פשוטה, והשני מקבל פיסת נייר ועט.

האדם האוחז בתמונה נותן הוראות מילוליות לבן זוגו כיצד לצייר את הצורה או התמונה שקיבלו (מבלי לומר לו פשוט מהי הצורה או התמונה).

לאחר פרק זמן מוגדר, בקש מכל סט של שותפים להשוות את התמונות שלהם ולראות איזה צוות צייר את ההעתק המדויק ביותר.

5 – טריוויה במשרד

עבור: גיבוש צוות

מה תצטרך: 20-25 שאלות טריוויה על מקום העבודה שלך

הנחיות: מחפשים פעילות בניית צוות מהירה וקלה שמתאימה גם לצוותים מרוחקים? העלה סדרה של שאלות ספציפיות למקום העבודה שלך ובדוק את הידע של הצוות שלך. “באיזה צבע אריחי המטבח?” “כמה אנשים יש במחלקת ה-IT?” “כמה חלונות יש בכל המשרד?” “איזה מותג הם מסכי המחשב?” “איזה חודש בשנה הכי נפוץ לימי הולדת בקרב העובדים שלנו?” זוהי פעילות מהירה של בניית צוות שבודקת עד כמה הצוות שלך שומר על מצוות, וניתן לעשות אותה גם בחדר ישיבות וגם ב-Zoom.

6 – מגדל המרשמלו

מגדל מרשמלו

עבור: תרגיל פתרון בעיות יצירתי ושיתוף פעולה

מה תצטרכו: 20 מקלות ספגטי לא מבושל, גליל אחד של מסקינטייפ, חוט אחד, ומרשמלו אחד לכל קבוצה.

הוראות: רק באמצעות האספקה ​​הזו, איזה צוות יכול לבנות את המגדל הגבוה ביותר? יש מלכוד: המרשמלו צריך להיות ממש בחלק העליון של מגדל הספגטי, וכל המבנה צריך לעמוד בפני עצמו (זה אומר שאין ידיים או חפצים אחרים שתומכים בו!) למשך חמש שניות.

7 – סדנאות גיבוש לעובדים – תורמים לקהילה

עבור: גיבוש צוות ושבירת קרח

מה תצטרכו: כמה שעות מחוץ ליום העבודה

הנחיות: השתתפו בתכניות לאמץ משפחה במהלך החגים, ארגנו ניקיון חוף, קחו על עצמכם פרויקט ייפוי קהילתי – מצאו פעילות שפונה לצוות שלכם או משקפת את ערכי החברה שלכם, צאו מהמשרד ועשו קצת טוב לקהילה ולצוות שלך.

8 – מלח ופלפל

עבור: כישורי תקשורת

מה תצטרכו: קלטת, עט, פיסת נייר קטנה לכל עובד ורשימת זוגות ידועים (חשבו על חמאת בוטנים וג’לי, מריו ולואיג’י, או מלח ופלפל).

הוראות: כתוב חצי אחד מכל זוג על גיליונות הנייר (מריו על חתיכה אחת, לואיג’י על אחר, וכן הלאה). הדביקו נייר אחד על הגב של כל אחד, ואז בקש מכולם להתערבב ולנסות להבין את המילה על הגב.

הכלל: הם יכולים לשאול זה את זה רק שאלות של כן או לא. ברגע שהם מבינים את המילה שלהם, הם צריכים למצוא את החצי השני של הזוג שלהם.

כשהם מוצאים זה את זה, בקש מהם לשבת ולמצוא שלושה דברים משותפים בזמן ששאר הצוות ממשיך.

9 – אומנות למשרד

עבור: גיבוש צוות

מה תצטרכו: קנבסים מצוירים מראש, צבעים ומברשות, בד טיפה או ברזנט

הוראות: תן לכל אחד מחברי הצוות שלך קנבס ומברשת, ואפשר לכל אחד ליצור יצירת מופת צבעונית על הקנבס שלו. לאחר שהם יבשים, ניתן להרכיב אותם ולהציג אותם במשרד שלך כציור קיר, או להציב אותם בכל סביבת העבודה שלך.

10 – מירוץ מכוניות

עבור: תרגול שיתוף פעולה

מה תצטרכו: ערכת דרבי אחת מעץ אורן לכל קבוצה, גיר לקווי ההתחלה והסיום

הוראות: בקש מהצוותים לבנות ולהתחרות במכוניות מיני מעץ אורן משלהם. אם תרצה, דרבן בכל הכוח ואפשר לצוותים ליצור קמעות ונושאים, ולארח שער קטן עם חטיפים ומוזיקה.

11 – אשפה רעילה

עבור: תרגיל פתרון בעיות יצירתי ושיתוף פעולה

מה תצטרכו: דלי אחד קטן ואחד גדול, חבל אחד, לולאת חבל בנג’י אחת, 8 חוטי בנג’י, 8 כדורי פלסטיק או טניס

הוראות: השתמשו בחבל כדי ליצור עיגול של 8 רגל על ​​הקרקע המייצג אזור קרינה של פסולת רעילה. (ניתן להגדיל את אזור הקרינה כדי להגדיל את הקושי.) הכניסו את הכדורים לדלי והניחו אותו במרכז המעגל כדי לייצג את הפסולת הרעילה. הנח את הדלי הגדול במרחק של כ-30 רגל. על הצוותים להשתמש בחוטי הבנג’י כדי למצוא דרך להעביר את כדורי הפסולת הרעילה מהדלי הקטן לדלי הגדול תוך פרק זמן מסוים (15-20 דקות). כל מי שיעבור את הגבול לאזור הקרינה “ייפצע” (אפשר לכסות את עיניו, או לגרום להם להחזיק יד אחת מאחורי הגב), או “למות” (חייב לשבת בחוץ לשארית המשחק). הפלת כדורי פסולת רעילים תגרום באופן דומה לפציעה, ושפיכת כל הדלי פירושה שכולם בצוות מתים.

פתרון לשופטים: חברו את חוטי הבנג’י ללולאת הבנג’י, ואז תבקשו מכולם להחזיק ולמשוך את החוטים כדי למתוח את הלולאה ולהוביל אותה מעל ומטה סביב דלי הפסולת הרעילה. שחררו את החוטים כדי לכווץ את לולאת הבנג’י כך שתיאחז בדלי. השתמש בחוטים כדי להרים את הדלי ולהטות את הכדורים לתוך דלי ה”ניטרול” הגדול.

יתרונות נוספים של פעילות גיבוש לעובדים

אם אי פעם הייתה לך הזכות לנהל צוות, אני בטוח שאתה יודע את הערך האמיתי של עבודת צוות ושיתוף פעולה. כמנהלים, זה תלוי בנו לשמור על חברי הצוות שלנו באותו עמוד – לפעמים בכוח, לפעמים באמצעות פעילויות מהנות של בניית צוות.

מגיל צעיר לימדו את כולנו לשחק טוב עם אחרים, לחלוק את העומס, לעבוד יחד ולחגוג בכל פעם שאנחנו משיגים משהו ביחד כצוות.

יתרוןהסבר
תקשורת טובה יותרתקשורת טובה יותר תקשורת בין הצוות והמחלקות היא המפתח להצלחה. תרגילי בניית צוות מעודדים את הצוות לתקשר אחד עם השני כדי להשלים משימות ולפתור בעיות. על ידי הכנסת אנשים לסביבה מהנה ומרגיעה מחוץ למקום העבודה, תעודדו את כולם להירגע, להיות עצמם ולהיפתח לאחרים
משפר פרודקטיביותתקשורת ושיתוף פעולה טובים יותר יהיו בעלי השפעה חיובית על רמות הפרודוקטיביות. על ידי עבודה משותפת על מטרה משותפת, כפילות העבודה פוחתת, יש פחות חיכוכים והתנגדות, ולכן תפוקה טובה יותר מכל איש צוות.
מעלה את המורלאחד היתרונות העיקריים של פעילויות גיבוש לעובדים הוא שיפור המורל במשרד. כוח אדם נלהב וחיובי שמרגיש שדואגים לו ישדר את התחושה הזו בכל המשרד, וייצור סביבה שנעים וכיף לעבוד בה.
תרגילי צוות ומשחקים המשפרים את המורל יכולים לעזור לשבור מחסומים בין עובדים ולתת רעיונות לבוסים כיצד ליצור ולשמור על אווירה טובה במשרד.
מגביר מוטיבציהנטילת חלק במשהו חדש ומרגש כמו תרגיל חיבור מגביר את המוטיבציה של הצוותים מכיוון שהם יודעים שדואגים להם ויזכו לתגמול על עבודתם הטובה.
עלייה זו במוטיבציה אמורה לעזור לשפר את רמות הפרודוקטיביות, המורל והביטחון האחד ביכולתו של השני.
זיהוי מנהיגיםמעסיקים ומנהלים יכולים לזהות מנהיגים בתוך כוח העבודה תוך שהם לוקחים חלק בפעילויות של בניית צוות כשהם לוקחים שליטה על משימות פתרון בעיות ועובדים בצורה חיובית עם ומעודדים חברים אחרים בצוות.
מעודד יצירתיותפעילויות כמו משחק בניית רפסודות מעודדות את הצוות לחשוב ולהיות יצירתי תוך כדי עיצוב הרפסודה שלהם שחייבת לצוף על המים. עידוד כוח העבודה להיות יצירתי ולהשתמש ביוזמתם זה יכול להיות בעל השפעות מדהימות על הארגון מכיוון שהצוות ירגיש ביטחון לחשוב מחוץ לקופסה ולמצוא פתרונות לבעיות פוטנציאליות.
מעלה את רמת הביטחוןימי גיבוש צוותים יכולים להגביר את הביטחון האישי של העובדים וגם את האמון ביכולות של עמיתם. עלייה בביטחון תיתן לכוח העבודה שלך את האומץ הפנימי להביע רעיונות חדשים ולתלות באחרים בתוך הקבוצה כדי להיות מסוגלים להשלים משימות הנחוצות כדי להפוך חברה למצליחה.
תורם לבריאות הנפשיתאתגרים בפתרון בעיות ופעילות גופנית טובים לבריאות הנפשית של אנשים. על ידי הוכחה שהם מסוגלים להשלים אתגרים תקבל דחיפה עצומה בביטחון עצמי ובהערכה העצמית.
לקיחת חלק בפעילות גופנית היא גם דרך מצוינת לנקות את הראש ולהרגיש בריא יותר שתהיה לה השפעה רבה על הבריאות הנפשית של האדם.
תורם לבריאות הפיזיתלתת לצוות שלך יום מחוץ למשרד שבו הם לא יושבים ליד השולחן כל היום היא דרך מצוינת לקדם שיפור הבריאות הגופנית. פעילויות גיבוש צוות הן הרבה יותר מעבודה ליד המקלדת ושליחת מיילים כל היום!
עסקים לא יכולים לתפקד אם לצוות העובדים שלהם חסרים ימים כי הם אינם בריאים פיזית ולכן חשוב לקדם בריאות גופנית טובה באמצעות פעילות גיבוש לעובדים.
לקיחת אחריותבמשחקי גיבוש, כל חבר צוות צריך לתרום את חלקו. משחקי גיבוש מחזקים את האחריות שיש לכולם, ובתקווה זה יתבטא גם במקום העבודה.
אמוןהיכרות אישית עם עמיתיך לעבודה עוזרת לפתח אמון. זהו יתרון מרכזי של פעילויות בניית צוות, שכן אנשים במקום העבודה יכירו אחד את השני את היכולות ותחומי העניין של האחר, מה שיוביל לשיתוף פעולה טוב יותר ולשיפור המורל.
כבוד הדדיתוך כדי עבודה משותפת על משימות פתרון בעיות ומשחקי צוות, מתקבלת רמה של כבוד בין העובדים מכיוון שהם יכולים לראות שהקולגות שלהם שם כדי לעזור להם והם גם יכולים לזהות כישורים ואיכויות שיש אחד לשני.
המון כייף!!!!יצירת סביבה מהנה בין עמיתים וחברים לצוות יכולה לעזור בכל כך הרבה דרכים, החל מתחלופת צוות וימי מחלה ועד לפרודוקטיביות ובתמורה, רווחים. בניית צוות היא כיף גדול וזו דרך מצוינת לצוות לראות צד אחר של חבריהם לעבודה שהם לא רואים בדרך כלל.
כפי שאתה יכול לראות, פעילויות גיבוש צוות הן לא רק ליום כייף מחוץ למשרד – הן למעשה חלק מהותי מהעסק ודרך מבריקה להניע את הצוות שלך.
אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.