סדנאות צחוק למבוגרים

סדנאות צחוק למבוגרים לרוב באות לידי ביטוי כיוגה צחוק שהיא תרגיל תנועה ונשימה פופולרי שמטרתו לטפח שמחה, להוציא את הילד הפנימי החוצה ולעזור לך להשתחרר ממצבי לחץ בחיי היומיום. בהתחשב בכך שצחוק מדבק, אין זה מפתיע שיוגת הצחוק גדלה מקבוצה קטנה אחת במומבאי, הודו ליותר מ-5,000 מועדונים ברחבי העולם. למרות שהתומכים טוענים שזה מקל על מתחים ומפחית את הסיכון שלך למחלה כרונית, אתה עשוי לתהות אם זה באמת עובד. מאמר זה אומר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על סדנאות צחוק למבוגרים.
סדנאות צחוק למבוגרים

מהי יוגה צחוק?

יוגה צחוק, הידועה גם כיוגת צחוק, כוללת סדרה של תרגילי תנועה ונשימה כדי לקדם צחוק מכוון.

הוא משמש כתרופה למחלות פיזיות, פסיכולוגיות ורוחניות, שכן התומכים מאמינים שצחוק מכוון (מדמה) יכול לספק יתרונות השווים לאלו של צחוק ספונטני (למשל, צחוק מבדיחה).

למרות שטיפול בצחוק נעשה שימוש במשך עשרות שנים, יוגה צחוק התגלתה על ידי ד”ר מאדן קטריה, רופא משפחה במומבאי, הודו, ב-1995.

היא עוזרת להרים את מצב הרוח, להפחית מתח, לחזק את המערכת החיסונית, להעלות את רמות האנרגיה, לשפר את איכות החיים שלך, ולעזור לך להתמודד טוב יותר עם קשיים.

אנו מאמינים שללמוד לצחוק לפי סימן יכול לעזור לך להתמודד עם מצבי לחץ על ידי קידום אופטימיות וחיוביות. מכיוון שאתה לא תמיד יכול לסמוך על השפעות חיצוניות כדי לגרום לך לצחוק, ללמוד לצחוק בעצמך יכול להיות כלי רב ערך.

יחד עם זה, מאמינים שיוגה צחוק עוזרת לך לנהל טוב יותר מתח באמצעות נשימה מבוקרת. זה מאפשר ספיגה גדולה יותר של חמצן, אשר מפעיל את מערכת העצבים הפאראסימפתטית, מערכת ההרפיה הטבעית של הגוף שלך.

כאשר מבוגרים נעשים עסוקים בחיים, פעילויות שמעודדות צחוק יכולות ללכת לשוליים. כתוצאה מכך, יוגה צחוק נועדה ללמד אנשים איך לצחוק על פי סימן במקום להסתמך על אנשים או דברים שיביאו להם שמחה.

יוגה צחוק נגישה ביותר מ-110 מדינות והופכת פופולרית יותר ויותר באינטרנט. יותר מזה, מאמני צחוק מביאים סדנאות צחוק למבוגרים ישירות במקומות כמו אוניברסיטאות, מקומות עבודה ומתקני מגורים לגיל השלישי.

סדנאות צחוק למבוגרים איך זה עובד?

סדנאות צחוק מתורגלת בדרך כלל במסגרת קבוצתית, כמו מועדון או סדנה, ומובלת על ידי מדריך יוגה מיומן שמאמן את המשתתפים באמצעות תרגילים שונים לקידום הנאה וצחוק.

רוב המפגשים מתחילים בטכניקות נשימה פשוטות, מחיאות כפיים והימהומים כדי לעזור לאנשים להירגע. לדוגמה, אתה יכול להתחיל את השיעור על ידי מחיאת כפיים קצבית 1-2, 1-2-3 תוך כדי קריאת “הו-הו, חה-הא-הא”.

למרות שזה אולי נראה טיפשי בהתחלה, הכוונה של התרגיל הזה היא להסיר כל שיפוט פנימי שיש לך ולהשאיר את האגו בצד.

המפגש עשוי לכלול גם תרגילי אלתור, ציטוט של הצהרות חיוביות, מתיחות עדינות, עבודת נשימה ביוגה ומדיטציה. ביחד, התרגולים האלה נועדו לעזור לך לצחוק, להשתחרר ולקחת את עצמך פחות ברצינות.

האם זה באמת עובד?

בטח שמתם לב שצחוק יכול לספק יתרונות מיידיים, כמו שיפור במצב הרוח. עם זאת, תשומת לב רבה יותר מופנית ליתרונות ארוכי הטווח של צחוק יומיומי קבוע.

ראשית, צחוק משחרר אנדורפינים והורמונים “שמחים” כמו דופמין וסרוטונין.

בנוסף, זה מדכא הורמוני מתח כמו קורטיזול. השפעות אלו קשורות למצב רוח טוב יותר, כאב מופחת, לחץ דם נמוך יותר, מערכת חיסונית חזקה יותר ורמות מתח ושיעורים נמוכים יותר של דיכאון.

יתרה מכך, צחוק עם אנשים אחרים יכול להגביר את החיבור והקשר החברתי, כמו גם לחזק מערכות יחסים. זה גם קשור לתחושות של ביטחון ובטיחות, מה שמאפשר לאדם להרגיש רגוע יותר.

חוקרים רבים מאמינים שהגוף אינו יכול להבחין בין צחוק מזויף (מדומה) או אמיתי (ספונטני), כלומר אתה יכול להפיק תועלת על ידי זה שתכריח את עצמך לצחוק.

סקירה משנת 2019 מצאה שצחוק מדומה הוריד את שיעורי הדיכאון ושיפור מצב הרוח. המחברים ציינו שתרגילי צחוק דורשים מעט הכרה ואינם מסתמכים על הומור סובייקטיבי, כלומר רוב האנשים יכולים להשתתף בקלות.

מחקרים אחרים הראו שיוגה צחוק עשויה לעזור להפחית באופן זמני את רמות הקורטיזול והמתח, לשפר את מצב הרוח ואת רמות האנרגיה ולעורר חשיבה חיובית יותר. למעשה, זה עשוי להיות יעיל כמו פעילות אירובית בהפחתת הלחץ המדווח על עצמו.

עם זאת, כמה מומחים טוענים שגודל המדגם הקטן, הסובייקטיביות וחוסר ההתאמה בין מחקרים מקשים לדעת עד כמה יוגה צחוק באמת מועילה לבריאות הפיזית והנפשית. לכן, יש צורך במחקר רחב יותר.

בעוד יוגה צחוק עשויה לעזור לתמוך בבריאות נפשית ופיזית טובה יותר, היא לא אמורה להחליף את הטיפולים הנוכחיים שניתנים לך על ידי שירותי הבריאות שלך. במקום זאת, ניתן לשלב ביניהם.

סדנאות צחוק למבוגרים כמעט ולא מציגות חסרונות וניתן לתרגל אותן על ידי אנשים מכל תחומי החיים.

לסיכום

סדנאות צחוק למבוגרים בשילוב תרגולי יוגה מצחיקים מספקים לנו המון הנאה ותורמות מאוד לבריאות שלנו, זה עוזר לשפר את איכות החיים שלנו, להוריד לחץ ולקדם אותנו בהמון תחומים בחיים, באתר של גיבוש לי תוכלו למצוא מגוון סדנאות צחוק מהנות אותן ניתן לתרגל עם חברים ומשפחה.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.