ערבי גיבוש מהנים לעובדים ולמשפחה

נמאס לכם מערבי גיבוש בהם אתם משחקים כל הזמן במשחקי גיבוש קבועים מאז שאתם ילדים? הנה כמה רעיונות לחיבור משפחתי שיעזרו לרענן את הדברים עם המון צחוק והנאה ולשבירת השגרה.
ערבי גיבוש

שום דבר לא ממש מדגיש את חשיבותה של משפחה כמו לבלות עם מי שאכפת לך. אם יש דבר אחד שמחזק את המשפחתיות, זה לקחת פסק זמן מהשבוע העמוס שלכם כדי ליצור קשר אחד עם השני.

זו הסיבה שכל כך הרבה מומחים למשפחה מציעים לערוך לילות חיבור משפחתיים לפחות פעם בחודש.

הבעיה היא שרוב האנשים חושבים שלערב גיבוש פירושו לשחק משחקי לוח משנת 1950. בואו נודה בזה, פעמים בודדות באמת שמשחק מונופול יכול להיות מבדר, במיוחד אם יש לכם ילדים מתחת לגיל 10.

רוצים להעלות את המורל? הנה כמה רעיונות מדהימים ללילה עם חיבור משפחתי מהנה בתור התחלה.

“בניית צוות” הוא מונח שכנראה נתקלת בו לראשונה לפני הרבה שנים. אולי כשהיית בבית הספר היסודי והכיתה שלך הייתה צריכה לעבוד יחד כדי לפתור חידה. או במחנה קיץ כאשר הייתה צריך לעבוד ביחד עם צוות.

וכן, כנראה שעשיתם פעילויות לבניית צוות (ואולי שיחקתם במשחקים שוברי קרח) גם במקום העבודה.

דמיינו אירוע חובה של משאבי אנוש שבו כולם נראים אומללים ואף אחד לא רוצה ללכת לנסיעה – התרגילים הנכונים של בניית צוות יכולים לקרב אנשים זה לזה, לעזור לצוותים לעבוד בצורה יעילה יותר, וכן לזהות פערים וחוזקות אצל חברים בודדים.

מדוע ערבי גיבוש הם חשובים

מלבד להציע אלטרנטיבה מהנה ויצירתית לחיבור חוץ מ Happy Hour (שיכול לגרום לאנשים שלא שותים להרגיש בחוץ), פעילויות גיבוש צוות מספקות לחברות ולעובדים הרבה הטבות נוספות.

ברמת הבסיס, בניית צוות מאפשרת לאנשים להכיר אחד את השני – בין היתר את תחומי העניין שלהם, החוזקות והחולשות שלהם, ואיך הם מתקשרים. “בדיוק כמו שכל קבוצת ספורט מקצועית עובדת ומתרגלת אחד עם השני כדי להיות במיטבן, קבוצות בעבודה יכולות וצריכות לעשות את אותו הדבר”, אומר מאמן הקריירה של Muse, אל דיה.

ובדיוק כמו שאתה לא יכול לקפוץ למגרש עם קבוצה שאין לה מושג מי משחק באיזו עמדה, מי מעביר את הכדור למי ומי הכי טוב בטיפול במצב XYZ, אתה לא יכול להשיג כלום אם חברי הקבוצה שלך יעשו זאת. לא מבינים אחד את השני.

פעילויות בניית צוות בונות גם אמון – אחד ההיבטים החשובים ביותר של צוות מצליח. “בניית תחושת אמון בקרב חברי הצוות [מאפשרת] לאנשים להביא את מלוא הכוח של הכישורים, האישיות שלהם ומי שהם לעבוד”, אומר דיה. “כשלאנשים אין אמון לעשות זאת, הם מתאפקים, ובכך לפעמים מגבילים את היכולות שלהם להיות במיטבם.”

לבסוף, ערבי גיבוש צוות יכולים לעזור להזכיר לאנשים שעבודה היא לא רק עליהם – היא על הקבוצה כולה. כשמעודדים אותך לעשות משהו ביחד, ולא לבד, זה מעלה לחיים את הרעיון שהצלחת הקבוצה (ובסופו של דבר של החברה) צריכה להיות בראש סדר העדיפויות.

זו יכולה להיות חווית למידה שימושית במיוחד עבור צוותים שנאבקים בעבודת צוות, תחרותיות יתר על המידה, או חסרות אחדות וביטחון עצמי כתוצאה ממנהל גרוע או זמנים קשים.

ערבי צוות לא חייבים להיות עניין של יום שלם. למעשה, 20 דקות של פגישה יכולה להספיק כדי לעורר חדשנות ועבודת צוות.

10 משחקים מהנים לערבי גיבוש בלתי נשכחים

1 – פתירת פאזלים

זה יכול להיות פאזל מילולי, כמו סט של 500 חלקים (אם אתה רוצה להוציא כמה דולרים באמזון), או טיזר שדורש חשיבה וסיעור מוחות בקול רם.

זרקו לצוות שלכם, ואם אתם מרגישים שאפתניים מדי, תנו להם מגבלת זמן להשלים את המשימה. המפתח הוא שכולם צריכים לתרום להצלחת הפרויקט.

לאחר שהם סיימו או שהזמן אוזל, הקדישו רגע להרהר בחוויה. שאל את הצוות שלך: מה הייתה האסטרטגיה שלהם לפתור את זה? מי עשה מה? למה הם קיבלו את ההחלטות שקיבלו?

מתן אפשרות לכל אחד לחשוב על התהליך שלו עשוי להדגיש נקודות מבט או חוזקות ייחודיות אצל כל אדם – או לפחות להוביל לשיחה מאירת עיניים.

2 – ספירה עד 20

זה סופר פשוט ונהדר אם אתה רוצה להקדיש כמה דקות לחיבור.

תן לכולם לשבת במעגל. כל אחד יכול להתחיל את הספירה או לומר מספר בכל עת, המטרה היא לספור מאחד עד 20. עם זאת, אם שני אנשים קופצים באותו זמן כדי לומר מספר, הספירה מתחילה מחדש. המשחק הזה דורש מחברי הצוות לא רק להיות מודעים לדינמיקה הקבוצתית, אלא לעבוד יחד – עם תקשורת מוגבלת – כדי להגיע לסוף.

3 – מעגל המחמאות

ישנן וריאציות שונות שאתה יכול להשתמש בהן כדי לעודד את הצוות שלך להביע הערכה אחד לשני. אפשרות אחת היא שאתה יכול פשוט להקדיש חמש דקות לכך שאנשים יחמיאו אחד לשני, כל מה שעולה בראשם (אם אתה המנהל, כדאי שתתחיל לגלגל את הכדור!). זה יכול להיות קל כמו לומר, “רציתי להגיד רחל שאני אוהב את ההצעה שלה השבוע” או “צעקה גדולה לדני על שהביא סופגניות בשבוע שעבר, כשכולנו היינו ראשים למטה כדי לעמוד בדד-ליין גדול”. או שאתה יכול להסתובב ולבקש מכל אדם לפנות לעמית לעבודה מימינו, כך שלכולם תהיה הזדמנות לדבר.

4 – בצעו סיעור מוחות

בניית צוות בהחלט יכולה להיות ממוקדת בעבודה, ולעתים קרובות זה הסוג הטוב ביותר. המפתח הוא להפוך את מפגשי סיעור המוחות האלה לפחות על הישגים יומיומיים ויותר על יעדי צוות גדולים יותר.

אולי אתה רוצה לתאר את מדדי ה-KPI שלך לשאר הרבעון. אולי אתה רוצה להעלות כמה רעיונות חדשים לקמפיין הקרוב. אולי האסטרטגיה של הצוות שלך מרגישה מעופשת ואתה מחפש דרכים לרענן אותה.

לא משנה מה המטרה שלך, נסה לארגן את השיחה שלך באמצעות אחת מההצעות הבאות:

  • לוח רעיונות: הצורה הפשוטה ביותר של סיעור מוחות. תנו לכולם סדר יום מבעוד מועד, ובקשו מהם להגיע לפגישה עם שלושה עד חמישה רעיונות. שוחח דרכם, ובקש מאנשים לתרום מחשבות, שאלות או חששות נוספים.
  • אגרוף לחמש: בקש מכולם לחשוב על פתרונות לבעיה, ואז לעבור עליהם אחד אחד על ידי הרמת אגרוף או מספר אצבעות עד חמש. אגרוף אומר שאתה לא על הסיפון וחמש אצבעות למעלה אומר שאתה חושב שזה רעיון מצוין. לאחר מכן, בקש מכולם להצהיר על הסיבה שהם בחרו באצבעות שהם בחרו.

5 – מבחן אישיות

בקש מכולם בצוות שלך למלא מבחן אישיות, ואז להתכנס ולדון. מה שאתה מחליט לעשות עם זה באמת תלוי בך – המפתח הוא שכל עובד יבין את החוזקות, החולשות של חבריו. אולי אתה מקבץ אישים דומים יחד ומבקש מהם לשוחח על האופן שבו התכונות שלהם מופיעות במקום העבודה, או לגרום להם להשלים מטלה כמו לעצב את המשרד ה”אידיאלי” שלהם על סמך סוג האישיות שלהם ולשתף אותו עם הקבוצה.

אפשרות נוספת? בקש מכולם למלא “מדריך למשתמש” זה ולשתף את הממצאים שלהם עם הצוות.

6 – משחקי לוח

אתה לא צריך שאני אגיד לך שמשחקי לוח מפגישים אנשים (פשוט קרא את המאמר הזה על היתרונות של משחקי גיבוש). ויש הרבה אפשרויות נהדרות וידידותיות למשרד בחוץ!

יש Apples to Apples (גרסת SFW של Cards Against Humanity), שמות קוד, Pandemic וג’נגה – כולם משחקים שדורשים עבודת צוות. ישנם גם משחקים שאינם שולחניים כמו Celebrity או Heads Up (זמינים ב-iOS ואנדרואיד) שאינם דורשים דבר מלבד טלפון או עט ונייר.

זה אולי מרגיש טיפשי להוציא כמה משחקים באמצע המשרד, אבל אולי תופתעו לגלות שכך משחרר את הצוות שלכם ומאלץ אותם לעבוד יחד בדרכים שונות ויצירתיות.

7 – שיעורי אימפרוב

שיעורי אימפרוב הרבה יותר אינטראקטיביים משיעורי בישול, יכולים ללמד אותך הרבה מיומנויות חשובות למקום העבודה – כולל איך לתקשר עם אחרים ולהתגבר על אתגרים שונים כצוות. בנוסף, הם מכריחים אותך לצאת מאזור הנוחות שלך ולצחוק עם הקולגות שלך. אתה יכול לבדוק אתרים כמו CourseHorse עבור אפשרויות, או לבצע חיפוש מהיר בגוגל כדי למצוא את מועדוני הקומדיה הטובים ביותר ליד המשרד שלך.

8 – מועדון קריאת ספר

קח ספר שקשור לתחום שלך ובקש מכולם לקרוא אותו במשך כמה שבועות. לאחר מכן, הקדישו זמן לשבת ולפטפט על כך (על חטיפים!). אתה תעורר שיחה מעניינת, תעודד עמיתים לשתף רעיונות, סיפורים ותשומות, ותעזור לכולם ללמוד קצת יותר על תפקידם בצוות.

9 – שיעור בישול

שיעורי בישול הם דרך מצוינת לעזור לצוותים להתחבר וליצור ערבי גיבוש בלתי נשכחים, מכיוון שהם לא רק פעילות אינדיבידואלית – לעתים קרובות מה שאתה עושה דורש מספר קבוצות של ידיים Groupon הוא מקום נהדר למצוא הזדמנויות מסוג זה ובזול.

10 – ערב מיומנות אישית

הצוות שלך כנראה מלא בכישרון שלא נאמר – השתמש בחוזקות אלה כדרך לקרב את כולם. אולי מישהו סורג מעולה, או דובר שפה אחרת, או מקצוען בשימוש באקסל. בקש מהם לארח “ארוחת צהריים וללמוד” שבה הם מלמדים את שאר הצוות מיומנות חדשה במהלך הפסקת הצהריים שלך. העובד שלך יתרגל חונכות והצגת מצגות, והצוות שלך ילמד משהו חדש ומרגש על עמיתיהם.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש
אולי יעניין אתכם...
  1. ערבי גיבוש לצוות
  2. ערבי גיבוש לחברות
  3. ערבי גיבוש לעובדים
  4. משחקי גיבוש לערב בנות

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.