פעילות גיבוש בזום ומשחקי גיבוש מהנים

ריכזנו את משחקי הגיבוש האהובים עלינו, שאלות טריוויה ופעילויות שניתן לשחק באמצעות זום. כאשר אתה חושב על הפעילויות הרגילות של בניית צוות, זה מורכב מהרבה משחקי אמון כגון משחקי חבלים. אבל ככל שחברות רבות קורצות לכיוון של צוותים מרוחקים, הן הפכו לחדשניות בכל הנוגע לשמירה על המורל והרוח של הצוות, לא משנה היכן הם נמצאים ברחבי העולם. רשימה זו של פעילויות מהנות שאתה יכול לעשות בקלות באמצעות Zoom או פלטפורמת וידאו אחרות בהן יש לצוות שלך הזדמנות להירגע, לצחוק ולבנות מערכות יחסים חזקות יותר.
פעילות ומשחקי גיבוש בזום

ריכזנו עבורכם משחקי גיבוש בזום שכל המטרה שלהם היא לוודא שגם בתקופות קשות ומרוחקות כמו שכפתה עלינ הקורונה צוות העובדים שלכם ימשיף לתפקד כמקשה אחת להיות מגובש וגם כשהוא רחוק הוא ירגיש קרוב מאי פעם.

אז איך בונים פעילות גיבוש בזום שכולם יכולים להתחבר אליה? הכנו עבורכם כמה משחקים וירטואלים שיגבשו את הצוות שלכם יותר מהר ממה שהם יוכלו להגיד רובינזון קורזו.

מוכנים? בואו נתחיל:

הנה רשימה של 11 פעילות גיבוש בזום שאתם חייבים להכיר

1 – צ׳אט שבועי

צ׳אט שבועי הוא קונספט משחק פשוט שהצוות שלך צריך לנסות בפעילות הזום השבועית שלו פעילות שיכולה להיות במשך זמן של 5-10 דקות שבה הצוות שלך פשוט יכול לשוחח זה עם זה.

במידת האפשר ודא שהמצלמה דולקת הפגישות כדי שזה ירגיש קצת יותר אישי כאילו כולם נמצאים באותו חדר. פעילות זו מהווה פתיחה מצוינת לכל מפגש ודרך מצוינת לצוות להתמקם ולהתעדכן. בפרק הזמן הקצר הזה, זה נותן לעמיתים שלך דרך קלה להתחבר באופן טבעי ולמצוא קשרים אמיתיים.

2 – TBT

בקש מהצוות שלך למצוא 2 תמונות ישנות שלהם, רצוי תמונות שלהם בגילאים שונים. במהלך משחקי הגיבוש בזום, בקש מכולם להסתובב ולשתף את התמונות שלהם, אבל בזמן שהם משתפים, בקש מהצוות שלך לנחש באיזה גיל ובאיזה שנה התמונה צולמה. זוהי דרך מהנה להתבונן בתרבויות של האחר ולראות מאפיינים משותפים בין הדורות השונים.

3 – מבחן שובר קרח

מבחן שובר קרח
מבחן שובר קרח

זהו משחק נהדר עבור קבוצות מרוחקות לשחק במשחקי טריוויה פשוטים וקלים. הצוות שלך עונה על שאלות שוברות קרח על עצמם ואז השאלון מייצר סביבם חידון “מי אמר מה” כדי שהצוות או החברים שלך יוכלו לענות.

אתה יכול להתאים אישית את החידונים זהו כלי מקוון שנוח להוסיף שאלות משלך כדי להתאים אותו אישית לצוות ופשוט לקבל את התשובות הנכונות. כדי להתחיל, עברו לדף ההרשמה כאן.

4 – מה שמעת?

משחק מהנה בדומה לקונספט של Pictionary, כל אחד יצטרך פיסת נייר ועט/עיפרון. אחד מחברי הצוות שלך יחשוב על חפץ פשוט או סמל, למשל, תמרור עצור או פרצוף שמח. חבר הצוות הזה יתאר את זה לכולם בזמן שהם ינסו להמחיש מה זה. האדם הראשון שצייר את התמונה הנכונה מנצח. נסה לשחק בו כמה סיבובים מכיוון שזה עוזר למיומנויות התקשורת של הצוות שלך. החלק הכי טוב בפעילות הזו הוא שאף אחד לא צריך להיות אמן וזה מאפשר תחרות מהנה וידידותית.

5 – תליין

משחק קלאסי שכולם אוהבים לשחק. שתפו את המסך שלכם והקפידו לשמור על לוח לבן.

דרך טובה לשחק תליין היא לבחור מילים שמתארות בצורה הטובה ביותר אחת את השניה או שמות תואר שמתארים את תרבות החברה שלך. זה יעיל בהיכרות זה עם זה ומחזק את המורל של הצוות באמצעות משחקי מילים.

6 – סופרלטיבים

כאשר אתם מכירים אחד את השני, סופרלטיבים הם דרך מהנה להתחבר ולערב את הקבוצה שלכם. צור רשימה של סופרלטיבים מצחיקים אך כלליים כדי להעניק לכל אחד מחברי הצוות. לאחר יצירת הרשימה שלחו אותה בנפרד לכל אחד מהקולגות שלכם כדי שיוכלו להוסיף את מי שהם חושבים שהכי מתאים לכל סופרלטיב. כולם צריכים לשלוח אותם בחזרה אליך כדי שתוכל להרכיב את הרשימה.

במהלך פעילות גיבוש הזום הבאה, בקש מכולם לנחש מי קיבל מה ולהעניק לכל חבר צוות. זו פעילות נהדרת להפגין הערכה לצוות שלך.

7 – אסוסיאציות

אחד ממשחקי הגיבוש בזום שמציעים נושא או הנחיה לשאול בפגישת הצוות או בשיחת הועידה שלך. זה יכול להיות הקשור לעבודה, למשל, “בחר את ההישגים והיעדים המובילים שהחברה השיגה בשנה האחרונה” או משהו כיפי ומטופש כמו “גזעי כלבים”. לאחר שציינת את ההנחיה, בקש מכולם לומר מילה המתאימה ביותר לנושא.

לאחר שהקבוצה שלך שיתפה את התגובות שלה, קח רגע לדון ופעילות זו היא גם אפשרות מצוינת להתחיל סיעור מוחות ולקבל את התשובה האמיתית.

8 – מצב היפותטי

צור מצב היפותטי מהנה ומאתגר שהצוות שלך צריך לפתור. זהו אחד המשחקים הטובים ביותר אם אתה מצרף עובדים חדשים, קבוצות גדולות או מפעיל סדנאות שונות. לדוגמה, אם אתה מאמן את הצוות שלך בטיפול בתוצאות קשות של לקוחות שנעות מלקוחות לא מרוצים ועד החזרים קשים. בקשו מהם להציע כמה תגובות שונות לגבי איך הם יגיבו במצבים אלו ומה תהיה התוצאה הטובה ביותר כדי לפתור את הבעיה.

פעילות זו מאפשרת לצוות שלך לעבוד יחד ולהשתמש בכישורים שלהם כדי להתמודד עם כל הבעיות שמגיעות. זה גם מראה כיצד הצוות שלך עובד תחת לחץ ובאילו צעדים הוא נוקט כדי להישאר קריר, רגוע ואסוף.

9 – דיון החוף או ההר

מי לא חולם על החופשה הבאה שלו? הוויכוח הגדול הוא האם אתה מעדיף ללכת על חול לבן יפהפה או לנשום אוויר הרים נקי.

לפני פגישת הצוות, בקש מהקבוצה להצביע אם הם רוצים ללכת לים או להרים באמצעות הצ’אט בזום. לאחר שהצביעו חלק אותם לקבוצת “ההר” וקבוצת “החוף” ובקש מהם להסביר מדוע יעד החופשה שלהם יהיה טוב יותר.

לפני הדיון, הצוותים העלו 3 מקרים חזקים של מדוע החופשה שלהם היה הטובה ביותר, ואז שוחחו ביחד במהלך משחקי הזום. כמארח המפגש, אתה יכול להיות השופט ולבחור את המנצח. פעילות זו היא דרך מדהימה להכיר אחד את השני, כמו גם לתרגל דיון יצירתי במקום העבודה.

10 – מה הרקע שלך?

מה הרקע שלך

אחד מהמשחקים המקוונים הטובים ביותר כדי לקבל הפסקה מוועידת הזום שלך היא שכל העובדים ישתפו את המסכים שלהם ויראו את הרקע של המחשבים שלהם.

כאשר הם חולקים את הרקע שלהם, בקש מהם לספר את הסיפור מאחוריהם או למה הם בחרו בתמונה זו, זה מאפשר לצוות שלך ללמוד יותר על תחומי עניין אחד של השני או עובדות אישיות יותר. אתה יכול אפילו להצביע למי יש את הרקע הטוב ביותר כדי להוסיף תחרות קטנה.

11 – אדם, מקום, חיה

פעילות זו נהוגה לשחק בבית הספר ובמשחקי כיף פופולריים לילדים, אך עובדת מצוין כפעילות צוותית בזום.

כדי להתחיל בחר כל אות או שאתה יכול ללכת לפי סדר האלפבית. הכריז על המכתב והאדם הראשון שצועק אדם, מקום, חיה או עצם או המכתב הזה מנצח.

תזכורת מהירה שכל אדם, מקום, חיה או דבר חייבים להתחיל באות שניתנה במהלך אותו סיבוב. עבור קטגוריית האדם, ודא שזה לא רק שם אקראי אלא אדם מפורסם, סלבריטי או מישהו שכולם בחברה מכירים.

שאלות נפוצות

האם ניתן לשחק משחקים אלא בפלטפורמות וידאו אחרות?

כן אתם יכולים! מה שהכי נוח לצוות שלך להשתמש בו, כל כלי מקוון או וידאו צ’אט עבור פעילות וירטואלית בזום יפעלו הצורה טובה. לדוגמה; Webex, Microsoft Teams, Skype, Google Hangout ועוד הרבה יותר.

האם משחקי גיבוש בזום, משחקים וירטואליים לבניית צוות יוצרים מעורבות מרחוק?

בהחלט! מכיוון שאולי לא תעבוד באופן אישי, הן חלופות מושלמות לקשר עם הצוות שלך באופן וירטואלי. כל אחת מהפעילויות הללו תתאים לאירוע בניית הצוות הבא שלך ואפילו אתה יכול להשתמש בהן עם בני המשפחה או החברים הכי טובים שלך.

האם חברה צריכה להקים ועדה “מהנה” לניהול אירועי גיבוש צוותים?

אנחנו חושבים שזה יהיה נכס גדול לכל ארגון. אז פרטי התכנון לא נופלים רק על אדם אחד וזו גם דרך מצוינת לצוותים להתחבר.

לסיכום

למרות שהצוות שלך לא יושב באותו משרד כל היום, משחק או משחק לוח לא אמור למנוע ממך ליצור פעילויות מהנות ומרתקות לגיבוש צוות. עם השירות אונליין של הפלטפורמות הנהדרות כמו Zoom אתה באמת יכול להיות יצירתי ולשמור על הצוותים שלך מחוברים לא משנה היכן הם נמצאים פיזית.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.