5 פעילות גיבוש לצוות קטן

פעילות גיבוש לצוות קטן היא דבר עצום מכיוון שהיא מאפשרת לקבוצה קטנה של אנשים להתאחד יחד וליצור ביניהם חיבור חזק ואפילו חברויות אמיתיות, כאשר עובדים רבים שומעים את המילה "גיבוש צוות", הם מיד נרתעים וחושבים על שנים של משחקי גיבוש מביכים להפליא בבית הספר. אבל בניית צוות בקבוצות קטנות מציעה את ההזדמנות למקסם את הביצועים של הצוות שלך ולשפר את חיי העבודה. פעילות גיבוש מלמדות את העובדים להזדהות זה עם זה ולבנות אמון. כמובן, זה עוזר לבנות צוות מתאים לקבוצות קטנות. להלן חמש פעילויות צוות שיעזרו להתחבר טוב יותר עם החברים במשרד.
פעילות גיבוש לצוות קטן

1 – שתי אמיתות שקר אחד

לפעילות גיבוש לצוות קטן זו תמיד מהנה ויעילה מאוד, אתם יכולים לסמוך על קלאסיקה מנוסה, שתי אמיתות ושקר אחד.

המשחק הוא בדיוק כמו שהוא נשמע. בקש מכל חבר צוות לכתוב שתי אמיתות ושקר על עצמו מבלי להראות אותם לאף אחד. משם תנהל שיחה בסגנון מסיבת קוקטייל.

הרעיון הוא שקבוצות יבחנו כל אדם על שלושת ההצהרות שלו. המטרה היא לשכנע את כולם שהשקר שלך באמת נכון, בעוד חברי הצוות מנסים לנחש נכון את השקר.

משחק זה עוזר לקדם תקשורת באווירה ידידותית. אתם לא מגלים זה את זה באמת במשימות המשרד היומיומיות. אתה סתם מספר סיפורים מצחיקים. וכשהצוות שלך עובד יחד כדי לנחש את השקר של כל אדם, תצטרך לבטא מדוע אתה חושב שהצהרה מסוימת היא שקר.

עד סוף המשחק, תלמד משהו מהנה על הקולגות שלך – בניית צוות אופטימלית לקבוצות קטנות שתוכל למנף בכל זמן ובכל מקום.

2 – גולת הכותרת של החיים

משחק החיים עובד היטב עבור קבוצות גדולות וקטנות באותה מידה.

ראשית, בקשו מכל אדם לעצום עיניים ולראות את הרגעים הטובים ביותר בחייו. זה לא משנה מה הרגעים. הם יכולים להיות הרפתקאות, הצלחות מקצועיות או סיפורים אישיים מחוץ לקיר.

ואז, אחרי שלכולם הייתה דקה או שתיים לחשוב על הרגעים הכי טובים שלו, כולם צריכים לצמצם את הבחירות.

בקשו מכל משתתף לעצום שוב את עיניו. הפעם, הם הולכים להחליט אילו 30 שניות מהחיים שלהם הם יחיו שוב אם נותרו להם רק 30 שניות לחיות.

כל אחד ישתף באילו 30 שניות הוא בחר ולמה. כמו שתי אמיתות ושקר, המשחק הזה עוזר לעמיתים לעבודה שלך להכיר זה את התשוקות, האישיות והניצחונות האישיים אחד של השני.

3 – משחק הסיווג

דרך נוספת ללמוד מה אנשים אוהבים ופחות אוהבים זה משחק הסיווג.

במשחק הזה, תחלקו את החדר לצוותים של ארבעה אנשים כל אחד. גם אם יש לך לא מעט אנשים, בסופו של דבר תהנה מדינאמיקה של בניית צוות בקבוצה קטנה.

לאחר שהצוותים עשו את ההקדמה שלהם, הם מתחילים בפעילות. תפקידם במשחק הזה הוא לסווג את עצמם על סמך קריטריונים, תחביבים אהובים או תחומי עניין משותפים.

לדוגמה, אם לכל אחד בצוות יש כלב, הם יהיו צוות של אוהבי כלבים. אם כולם בצוות אוהבים פיצה, הם צוות פיצה. אם כולם בצוות אוהבים את משחקי הכס, הם צוות משחקי הכס.

לאחר שצוותים יקבלו את המיקוד והשמות שלהם הם אמורים ליצור אינטראקציה עם צוותים אחרים. כל קבוצה תפעל כפי שהיא חושבת שהסטריאוטיפים שלה יתנהגו. אוהבי כלבים, למשל, יכולים להסתובב ולבקש להראות לאנשים אחרים תמונות של הכלבים שלהם. חובבי טלוויזיה עשויים להיות אובססיביים לגבי דיון בפרקים האחרונים ובתפניות בעלילה.

הרעיון של המשחק הוא כפול. ראשית, זה מאפשר לחברי הצוות להכיר אחד את השני טוב יותר. שנית, זה עוזר להאיר שסטריאוטיפים הם רדוקטיביים – הם לא מספרים לך כל מה שצריך לדעת על אדם. אנו עשויים לתייג עמית בתור ‘אוהב הכלבים’ כאשר למעשה, הם הרבה יותר מזה.

זה גם הופך את כולם לרגישים יותר לעובדה שהם עשויים לפעמים לנסות קשה מדי לגרום לאנשים אחרים לשתף או לאהוב רק את מה שהם רוצים לשתף.

העמדת פנים של חובב כלבים, תעזור לך להתייחס יותר לעמיתך לעבודה שהוא אכן חובב כלבים. אבל זה גם יעזור לעמיתיך האמיתיים ‘אוהבי הכלבים’ שלך להבין שהם עשויים לרצות לגוון נושאים כדי שלא יהיו סטריאוטיפ צר.

4 – אלה קצרה אחת

שאלה קצרה אחת היא פעילות גיבוש צוות פשוטה ומהנה, המתאימה לקבוצות קטנות וניתן לעשות אותה בתחילת פגישה, או כל התכנסות.

כמו במשחקים אחרים, הגישה פשוטה, משהו שאתה יכול לארגן בעצמך. התחל על ידי זיווג משתתפים ובקש מהם להתחיל היכרות.

לאחר מכן, תשאל את השאלה הבאה: אם תוכל לשאול שאלה אחת כדי לקבוע את התאמתו של מישהו ל-___________, מה היית שואל? תנו לכל קבוצה להחליט על נושא השאלה. זה יכול להיות כל דבר, החל מקבלן ועד להיות בייביסיטר או פיזיקאי!

כדי לפתח שאלה אחת כדי לקבוע את היכולת של מישהו לעשות משהו, אתה צריך להשתמש בחשיבה ביקורתית ובשיתוף פעולה.

הרעיון של הפעילות הוא להדגים שצריך לפתח החלטות קריטיות בזהירות, ובסופו של דבר עם השיח מהקולגות. זה ייתן לכל אחד אמפתיה למנהיגות, או לכל אחד בתפקיד שדורש פיתוח מערכות וניהול.

רעיון זה בצוות הקטן יעניק לחברי הצוות הבנה טובה יותר של המחשבה הנלווית לשאלות שהם עשויים להישאל על ידי עמיתים ובוסים כאחד.

5 – הפכו את זה

 • מטרה: המטרה היא לעזור לאנשים העובדים בקבוצות לרכוש פתרון בעיות, יצירתיות ומיומנויות תקשורת חזקות.
 • כלים: ברזנט או פריט לבוש בגודל מפה.
 • זמן: 20 דקות
 • משתתפים: 6-10

איך משחקים: משחק יצירתי, כאן אתם מבקשים מקבוצה של 6-10 אנשים להצטופף ולעמוד על גבי ברזנט. האתגר הוא שהם צריכים להעיף את הברזנט, כשהם עומדים בצד השני של הבד. התנאי היחיד הוא שהם יכולים להשתמש רק ברגליים! הם לא יכולים לרדת מהבד או לתת לרגליהם לגעת בקרקע.

תוצאה: היא מאלצת את הקבוצה לחשוב על דרכים יצירתיות לעבוד בצוות ולפתור את הבעיה מבלי לרדת מהסדין. זהו משחק נהדר לבניית צוות שקורא לחברי הצוות לוודא שאף אחד לא יורד מהסדין. זה מבטיח שגם במצב שאינו משחק, הם כוללים את כולם בקבוצה וגורמים לכל אחד להיות אחראי על השגת המטרה הסופית של המשימה.

6 – מגדל העיתון

התחרו מול קבוצות אחרות כדי לראות מי יכול לבנות את המגדל הגדול ביותר תוך שימוש במרכיב אחד בלבד – עיתון! מגדלי עיתון (הידוע גם בשם בנה את המגדל) היא פעילות נהדרת לבניית צוות הכוללת יצירתיות, תיאום ועבודת צוות!

פעילות זו עובדת בצורה הטובה ביותר עבור אנשים מגיל 8 ומעלה. זה עובד נהדר עבור קבוצות של שישה עד חמישה עשר אנשים.

חומרים:

 • הרבה עיתונים – הקפידו למחזר אותם!
 • טיימר או שעון עצר
 • גלילי סקוטש
 • סרט מדידה

אספו כמה שיותר עיתונים מראש והפרידו אותם לערימות שוות. אם אתה יודע כמה אנשים יהיו שם, צור ערימה אחת לכל קבוצה שתהיה לך, אבל אם אתה לא יודע את גודל הקבוצה פשוט צור ערימות שוות של עיתונים.

כיצד לשחק

 1. חלקו את הקבוצה הראשית לצוותים. גודל אידיאלי עבור כל צוות הוא בין 2 – 4 אנשים. אם אתה עושה את זה כתרגיל לבניית צוות, אתה יכול לשקול צוותים גדולים יותר כדי לקדם תקשורת ואינטראקציות בריאות, אחרת 4 צריכים להיות גודל הקבוצה המקסימלי שלך.
 2. תנו לכל קבוצה ערימה שווה של עיתון וגליל סרט. ודא שיש לך כמה עיתונים פנויים למקרה שצוות אחד יזדקק להם מסיבה כלשהי.
 3. הגדר את הטיימר שלך לכ-5-10 דקות או הכן את שעון העצר שלך. על האות שלך, כל הצוותים צריכים ללכת לערימות העיתונים שלהם ולהתחיל לעבוד. מטרת המשחק היא לבנות את המגדל הגדול ביותר מתוך עיתונים בלבד. צוותים יכולים להשתמש בכל סוג של שיטות עיצוב שהם רוצים כל עוד נעשה שימוש רק בעיתון ולא ניתן סיוע באמצעות דבק, סרט, סיכות או כל דבר אחר.
 4. לאחר תום פרק הזמן המיועד, כל הצוותים חייבים להפסיק מיד לעבוד על המגדלים שלהם – ולקוות שהם יישארו ערים! הסתובב ובדוק את המגדלים, הקפד למדוד כל מגדל כדי לגלות מי מהם הגבוה מכולם. כמו כן, בדוק כי נעשה שימוש רק בעיתונים ללא אספקה ​​אחרת. כל מגדל שנופל לפני ששופט את גובהו לא ניתן לתיקון או בנייה מחדש.

מי המנצח?

המנצח במשחק הזה הוא הצוות שבנה בהצלחה את המגדל הגבוה ביותר באמצעות עיתון וקלטת בלבד. כל עיצוב מגדל מקובל, כמו גם כל שיטת בנייה, כל עוד הצוותים משתמשים רק באספקה ​​של עיתונים. למשחק קשה יותר, השתמש בפחות (או בלי) סרט.

היתרונות של פעילות גיבוש לצוות קטן

פעילות גיבוש לצוות קטן תורמות לחיזוק תחושת השייכות לארגון, מחברות בין העובדים ויוצרים תקשורת בין אישית מעולה, העובדים מרגישים שיש להם על מי לסמוך ואת מי לשתף בחיי השגרה של היום יום.

פעילויות גיבוש צוות וימי כייף לחברות הפכו כעת לחלק מהותי מתרבות החברה. בעולם של היום, אם עסק צריך לשגשג, אז הדרישה הראשונה והעיקרית היא תרבות של עבודת צוות בתוך הארגון. כשכל העובדים מתאחדים ועובדים מסונכרנים, אפשר לומר שהעסק מתקדם בכיוון הנכון.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.