13 פעילות גיבוש לצוות סופר מהנות לחיבור העובדים

הצטרפות לחברה חדשה יכולה להיות מרתיעה. לא רק שאתה צריך ללמוד את התפקיד החדש שלך ולחדד את הכישורים שלך, אלא גם מצפים ממך להכיר אנשים חדשים, לעבוד איתם היטב ולמעשה להסתדר. למרבה המזל, חברות רבות משקיעות זמן וכסף בחיזוק פעילות גיבוש הצוות שלהן.
פעילות גיבוש לצוות

מה זה פעילות גיבוש לצוות?

לפי אוניברסיטת קליפורניה, סן פרנסיסקו, “בניית צוות היא תהליך מתמשך שעוזר לקבוצת עבודה להתפתח ליחידה מגובשת. חברי הצוות לא רק חולקים ציפיות לביצוע משימות קבוצתיות, אלא סומכים ותומכים אחד בשני ומכבדים את ההבדלים האישיים של זה”.

בעוד שבניית צוות קשורה למשחקים ולשוברי קרח, היא נחשבת גם לפעילות המורכבת מעבודה, פנאי, שיתוף פעולה, פתרון בעיות ופרויקטים שיכולים להתקיים בפיקניק, בארקייד, אירוע ספורט או מסעדה.

בניית צוות סוגרת את הפער בין עמיתים לעבודה, ועוזרת להם להתאחד ולשלב כוחות ביחד. פעילות גיבוש לצוות עוזרת להקל על ויכוחים, לטפל בבעיות של פרודוקטיביות נמוכה וחוסר תקשורת.

  • במידה ואתם מעוניינים בגיבוש של צוות קטן – לחצו כאן

התקשורת הופכת יעילה יותר

תקשורת חיונית להצלחתה של חברה, בין אם היא אישית או מרחוק. כלים רבים זמינים כדי להקל על התקשורת, כולל זום, צ’אט סקייפ וכו’, כדי להבטיח שלעובדים יש מוצא לאינטראקציה כדי שיוכלו לנהל, לדווח, לעשות סיעור מוחות, לעקוב, לשפר ולבצע פרויקטים.

למרות שתקשורת טובה היא הכרח בכל חברה, היא הופכת להיות כלי יעיל ומניע אם הצוותים להרגיש יותר בנוח לדבר ולתקשר אחד עם השני.

שומר על עקביות

המפתח לשמירה על בניית צוות איתנה הוא על ידי קיום יציאות ופעילויות של החברה על בסיס חצי עקבי, בין אם זה פעם בחודש או פעם ברבעון. אם יש למה לצפות לו בדרך של טיול מדי כמה זמן זה יבנה את המורל וישמור על הקשרים בין העובדים בעבודה לחזקים יותר.

אם העובדים מרגישים שהקשרים ביניהם מתחילים להתמעט, הם עשויים להרגיש כמו זרים זה עם זה כשמגיע הזמן לשתף פעולה.
צור רושם ראשוני מהנה מהחברה שלך במהלך השתלבות העובדים, שזה הזמן האופטימלי לאסוף עובדים חדשים ולהכיר אותם לעובדים ותיקים בדרך של קבלת פנים חמה. זו גם הזדמנות מהנה לעשות כמה משחקים מצחיקים שוברי קרח כדי לפתוח תקשורת ולתת לעובדים לאמוד את האישיות אחד של השני.

פעילות גיבוש לצוות ששוברים את הקרח

שתי אמיתות ושקר

כל אדם מציין שתי אמיתות ושקר אחד לגבי עצמו, וזה תלוי בשאר חברי הקבוצה כדי להבין איזו מהן היא השקר.

משחק השם

כתוב את שמו של איש ציבור על פתק ותדביק אותו למצח או לגב של אדם ואז הם צריכים לנחש מי הם הדמויות על ידי שאלת שאלות וקבלת רמזים מעמיתיהם לעבודה. האנשים האלה יכולים להיות:

  • נשיאים
  • זמרים
  • שחקנים
  • סלבריטאים
  • מחברים
  • במאים

ספירת ZEN

שבו במעגל ubxu לספור עד 10 מבלי לדבר אחד על השני. בכל פעם שמישהו אומר שניים או יותר מספרים ברצף, או מפריע למישהו, הקבוצה חייבת להתחיל מחדש ממספר אחד.

האם ההייתם מעדיפים…?

שואלים זה את זה בתורו תרחישים המתחילים במילים “האם הייתם מעדיפים…?” עיינו בדף הבא לרשימה מלאה.

מה הכי טוב/גרוע…?

פעילות זו מעניקה לחברי הצוות תובנות לגבי דברים שהם אוהבים יותר או פחות אצל חבריהם לעבודה, ומעודדת את כולם לשתף סיפורים מצחיקים.

ציור גב אל גב

בקש מהעובדים להתחלק לזוגות ותן להם חצי תמונה, זה יכול להיות צורה, חיה, מזון וכו’. בקש מהם לשבת גב אל גב כשאחד מהם מתאר את הציור לשני שצריך לצייר אותו. בדוק אם המקור נראה משהו כמו מה שהמאייר מציג.

אסור לחייך

תהנו קצת עם בפגישת הצוות הראשונה שלכם על ידי קביעת כלל שלאף אחד אסור לחייך בחמש הדקות הראשונות ולראות כמה זמן זה נמשך. תופתעו מכמה אנשים נכשלים באתגר הזה בידיעה שיש התניה מעורבת.

פעילות גיבוש לצוות יצירתיות

מכירת פריט על השולחן שלך
זה יהיה אידיאלי עבור צוות המכירות. הזמינו את כולם לבחור פריט מהשולחן שלהם ואז התכנסו בחדר הישיבות. לאחר מכן, עליהם לאלתר הצעה למכירה עבור הפריט המסוים הזה שגורם לשאר החדר לרצות לקנות אותו.

במאי סרטים
צור צוותים שנבחרו באקראי של שלושה או ארבעה והקצה להם ז’אנר של סרט. הצוותים יצטרכו ליצור תסריט, דמויות, תפאורה וסיפור לסרט בן חמש דקות, ואז יפעלו בפני הקבוצות האחרות. ואם במקרה יש לכם מחלקת מולטימדיה מתקדמת באתר, קחו את זה צעד קדימה ובעצם צלמו את הסרט.

לתפוס שקית
מלאו שקית נייר בפריטים אקראיים מרחבי המשרד. הקצה צוותים של שלושה או ארבעה ובקש מהם להפעיל מערכונים קצרים עם האובייקטים אשר נמצאים בשקית.

פעילות גיבוש בנושא פתרון בעיות

בניין לרעיונות
הפרד את העובדים לקבוצות קטנות והצג לכל צוות בעיה. חבר הצוות הראשון רושם על פיסת נייר רעיון כיצד לפתור את הבעיה ומעביר אותו לאדם הבא. האדם הבא משפר את הפתרון על ידי בנייה על הרעיון של האדם הראשון, מחזק פתרון בעיות יצירתי.

המגדל הגבוה ביותר
קחו 30 דקות, ובנו את המבנה הגבוה ביותר העשוי מחומרים מרחבי המשרד שעומד ללא תמיכה במשך שש שניות או יותר.

אי במדבר
אמור לצוות שלך שהוא עומד להיות תקוע על אי בודד וכדי לנצח הם יכולים לקחת איתם רק 10 פריטים. בקש מהם לתפוס 10 פריטים מרחבי המשרד ולהצדיק מדוע הם בחרו בהם.

חידות קבוצתיות
קנה פאזל של 100-150 חלקים לכל קבוצה. הקבוצה הראשונה שהשלימה את הפאזל לאחר 30 דקות מנצחת.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.