פעילות ODT

אם אתה רוצה להשקיע בעובדים שלך? פעילות ODT הם דרך אידיאלית לפנק אותם ולשפר את יכולותיהם בו זמנית.

טובת העובדים מעולם לא מילאה תפקיד משמעותי יותר במקום העבודה. זה משתקף במאמצי המעסיקים לגייס אנשים באמצעות הצעת אלמנטים שהופכים את מקום עבודתם למושך ולמקום אטרקטיבי לעבודה. רוב המעסיקים נוקטים במגוון פעולות כדי לשמר ולאחד את העובדים. אולם הוצאות אלא כרוכים בתשלום ולפעמים הוא לא זול. החיפוש אחר חלופות חסכוניות ויעילות יוצר לחץ עבור מחלקת משאבי אנוש שבוחרים במסלול הקל לארגן ימי כיף לצוותים שלהם הכוללים סדנת odt (אימון חוץ) ופעילויות רווחה. פעילויות מסוג זה אינן מהנות רק עבור העובדים, אלא גם גורמות להן להרגיש מוערכים הרבה יותר, בנוסף לזה, הן יעילות ביותר בפיתוח ושיפור מיומנויות.

מה זה ODT?

פעילות ODT מתבצעת בחוץ ולא במקום העבודה של העובד, זה יכול להיות בטבע או ברחוב והיא נעה בין מספר שעות, עד מס׳ ימים (תלוי תקציב), היא מבוצעת באמצעות מערכת תרגילים שונים מובנים ומותאמים למטרות היום שהוגדרו.

כל תרגיל נמשך בין 30 דקות לשעה והוא מתנהל ונצפה, על ידי מדריכי קבוצות מנוסים, או על ידי היועץ הארגוני התומך בקבוצה.

הפעילויות מהנות ומרתקות. חלקם מהעולם ה”קלאסי “של למידה חווייתית ומותאמים אישית לתוכניות שפותחו וחלקן הם סדנאות יחודיות שנבחנו והוכיחו את עצמן כמועילות ועובדות ע״י מומחים בתחום

כל הפעילויות כזו מתאימה לכולם ואינה דורשות בהכרח יכולות פיזיות מסוימות.

(כמובן שאפשר לתאם מראש מה הצרכים שלנו מהפעילות ומה אנחנו רוצים להשיג)

משחקי odt

בשנת 2018, מחקר מצא כי 72% מהמעסיקים משקיעים בהטבות עובדים המחזקות את שימור העובדים, בעוד ש -58% משקיעים בפעילויות המתמקדות בגיוס עובדים חדשים. מחקרים נוספים הראו כי 80% מהעובדים יבחרו להישאר במקום העבודה הנוכחי, אם יציעו להם הטבות נוספות, גם אם יקבלו הצעת שכר טובה יותר ממקום אחר. מחקרים אחרים הראו כי:

 • – 67% מההנהלה אמרו שהם מעדיפים הכשרה חיצונית.
 • – 40% מהעובדים מאמינים שהמנהל שלהם עוזר להם לפתח את הכישורים הדרושים להם כדי לבצע את עבודתם.
 • – העובדים ציינו כי אחד הגורמים המכריעים בעת חיפוש עבודה הוא מספר ההטבות שמציעה החברה.
 • – יותר מ -60% מהעובדים יקבלו תפקיד עם שכר נמוך יותר להטבות טובות יותר.
 • – האווירה במקום העבודה מדורגת במקום הרביעי מבין הסיבות המובילות לעזיבת חברה.

משחקי ODT

מרקו פולו

בהשראת רוחו ההרפתקנית של החוקר מרקו פולו לחצות את הלא נודע, זהו משחק קלאסי לשחק בו. שחקן אחד הוא מרקו פולו לסיבוב אחד ומשתמש בשיחות קריאה ותגובה וכישורי האזנה נלהבים כדי לאתר ולתייג את החברים האחרים. לא רק שהמשחק הזה מעמיד את החושים במבחן, הוא גם מאפשר להם לעבוד על התקשורת והכישורים החברתיים שלהם. חשוב להפקיד ולהגדיר מגבלות זמן לסיבוב כדי למנוע תסכול של המשתתפים.

הבלון המעופף

מתחלקים לזוגות, כאשר אחד מהזוגות הוא המדריך והשני מכסה את העיניים, המטרה של המדריך היא לגרום לבן הזוג שלו להעיף את הבלון לשמיים ולגרום למתחרה להעיף את הבלון לפני שהוא נוגע ברצפה, פעילות זו דורשת אמון בין המשתתפים ויכולת תקשורת מאוד גבוהה, שימו לב לתת דגש על בטיחות, במידה והמשימה קלה מידי, ניתן להוסיף עוד בלון כדי לעלות את רמת הקושי של השחקנים.

שלושה מקלות

מדובר במשחק הילידם הפופלרי והמוקר, המטרה היא לשים 3 מקלות אחד אחרי השני בטור, וכל פעם לעבור אותם בצעד אחד, ככל שמתקדמים בשלבים ככה המרחק בין המקלות גדל עד שכבר לא ניתן לעבור אותם יותר בצעד אחד, המשתתף שהצליח לעבור את המרחק הגדול ביותר הוא המנח של הסיבוב, כדי להוסיף לזה כיף ותחרות, נסו לכסות את עיני המתחרים ולתת להם לעבור את זה בקפיצה על רגל אחת.

יתרונות של פעילות ODT

הכשרת עובדים מספקת מגוון הטבות הן למעסיק והן לצוות. הם מתאימים לכל סוג של עסק, קטן או גדול, חברה או ארגון מכל ענף. יציאה מהמשרד, ניקוי המוח ויציאה מהשגרה הרגילה במקום העבודה, מאפשרת לעובדים להתרענן, לבלות יחד ולשפר את הקשרים עם עמיתיהם.

ימי גיבוש צוות יוצרים אינטימיות בקרב העובדים, דבר שבדרך כלל אינו אפשרי במקום העבודה. כתוצאה מכך, הם ישפרו את יכולתם לשתף פעולה זה עם זה, ישפרו יחסים בין אישיים ודינמיקה קבוצתית במקום העבודה. זה יגדיל את יכולתם לקבל החלטות קולקטיביות לטובת הארגון ויגדיל את התפוקה שלהם.

מלבד מערכות היחסים בין העובדים, נמצאו גם ימי בניית צוות מחוץ לאתר המשפרים את היחסים בין העובדים והמעסיק. כשהם רואים אחד את השני מחוץ למקום העבודה בסביבה טבעית ונינוחה יותר הם מתקרבים, מחזקים את האמון ביניהם, והאווירה במקום העבודה משתפרת בהתאם.

והדובדבן שבקצפת הוא שהעובדים תופסים ימים של בניית צוותים כפרס על העבודה הקשה. כתוצאה מכך, הם מרגישים מוערכים, יחסם לעבודה משתפר ומגדיל את התפוקה.

הבחירה של משחק odt נקבעת על פי מה שאתה רוצה להשיג. אתה יכול לבחור בין מגוון פעילויות יצירה, משחקים תחרותיים, משחקי אסטרטגיה וחשיבה, משחקים שמחזירים לקהילה או אדרנלין גבוה ועוד. לכל משחק מטרות משלו, אך כולם מהנים מאוד לכל המשתתפים. להלן כמה מהיעדים המובילים שאתה יכול להשיג מפעילויות odt:

 • – שיפור מיומנויות התקשורת הבין אישית בתוך הקבוצה
 • – בנייה ויישום של תכנון אסטרטגי
 • – העצמה אישית וקבוצתית של הצוות
 • – שיפור כישורי עבודת צוות
 • – בניית תוכניות עבודה
 • – חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה
 • – רשתות קבוצתיות
 • – חיזוק הקשר בין העובדים וערכי הליבה של העסק
 • – חיזוק הקשר בין העובדים והמותג
 • – התפתחות אישית וחברתית
 • – שיפור מערכות יחסים והגברת האמון בקרב המשתתפים
 • – פיתוח יכולות יוזמה ומנהיגות
 • – חיזוק הקשר בין עובדים לטבע
שאלות נפוצות

התשובה היא כן, ניתן לבצע את הפעילות למגוון קבוצות גדולות וקטנות, אנו נגגדיר ביחד מהן המטרות העיקריות של הפעילות בהתאם לגודל הקבוצה ומטרות הפעילות.

לא, ניתן לבצע סדנת ODT בהתאמה אישית בהתאם לצרכים של החברה או הארגון ולפי דרגת קושי.

לא, לא בהכרח, פעילויות ODT הן פעילויות אשר נערכות בחוץ והרבה אנשים נוטים לחשוב שצריך ללכת בהן הרבה, אך לא כך הדבר, אלו פעילויות שאפשר לבצע בחוץ במקום סטטי.

סדנא יכולה להישמך בין כמה שעות לכמה ימים תלוי בתקציב ובצרכים של החברה.

ההיתרון המשמעותי של סדנא זו שהיא עוזרת לחיזוק צוות העובדים, יוצרת קשרים חזקים מעודדת חשיבה יצירתית ומגבירה את התקשורת הבין אישית.

תורמת למורל העובדים ומייצרת תחושת שייכות לארגון.

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

מלאו את הטופס הבא ואנחנו נדאג לכם לפעילות גיבוש מהנה עם הרבה צחוקים והנאה לשיפור היחסים בעבודה ויצירת קרבה בין חברים ומשפחה, אל תתפשרו על החיבור שלכם!