פעילות רכיבה על סוסים

רכיבה על סוסים מגיעה עם יתרונות נפשיים ופיזיים רבים. אתה יכול ליישם את הכוח שאתה מפתח מפעילות זו גם לתחומי חיים אחרים. הגיע הזמן לגלות מדוע לרכיבה על סוסים יש השפעה חיובית על חייהם של אלה שעוסקים בה באופן קבוע.
רכיבה על סוסים

מי שאין לו ניסיון רב ברכיבה על סוסים עשוי לתהות אילו יתרונות בריאותיים הם יכולים להרוויח מלשבת על סוס. ספורט הרכיבה על סוסים הוא די מאתגר פיזית ובעל איכויות טיפוליות, ולכן הוא מספק יתרונות בריאותיים פיזיים ונפשיים. כדי ללמוד עוד על היתרונות הבריאותיים הרבים של רכיבה על סוסים, המשך לקרוא.

חוץ מההיתרונות הרבים שיש היא נחשבת לפעילות ODT נפוצה, אשר עוזרת מאוד לחבר בין אדם לחיה ובין אדם לאדם, מכיוון שזו חוויה מאוד מעצימה ומגבשת.

יתרונות של רכיבה על סוסים

בריאות נפשית

לאינטראקציה עם סוסים יש יתרונות טיפוליים. זה הוביל לעליית טיפול בשם Equine-Assisted Therapy (EAT). היתרונות הרגשיים של רכיבה טיפולית על סוסים נודעו כמסייעים ישירות לטיפול באלה הסובלים מ-ADD, חרדה, אוטיזם, דיכאון, דמנציה ומצבי בריאות נפשיים אחרים.

הנה כמה מהיתרונות הנפשיים האחרים שקיימים.

מפחית מתח

רכיבה על סוסים מאפשרת לך לקחת הפסקה ממתח החיים ולחוות את האוויר הצח. בילוי עם בעלי חיים ופעילות גופנית משחרר הורמון הנקרא סרוטונין, שיכול לשפר את מצב הרוח ולהפחית את רמות הלחץ.

פעילות גופנית מנטלית

כמו השרירים שלך, תרגילים מנטליים משפרים את תפקוד המוח שלך. רכיבה על סוסים מספקת סוג של פעילות גופנית מנטלית על ידי דרישה ממך לחשוב על הרגליים בזמן ישיבה על האוכף ועל ידי לימוד מערך מיומנויות חדש.

יש לך גם הזדמנות לפתח מיומנויות פתרון בעיות כשאתה מתקשר עם הסוס שלך ומתגבר על מכשולים ביחד. זיכרון, אסרטיביות ודיבור כולם משתפרים בתהליך, וניתן ליישם את ההתפתחויות המנטליות הללו לתחומים אחרים בחייך. מיומנויות מוטוריקה עדינה וגסה משתפרות גם הן באמצעות תהליכי טיפול בסוס, כגון טיפוח והדבקה.

תחושות של רגיעה

רוכבים רגילים רבים מתארים את החוויה כחלק המרגיע ביותר ביום שלהם. לדברי Rheta D. Connor, מדריכת רכיבה טיפולית מוסמכת, הרפיה זו מגיעה ממחזור הדם ותנועת מפרקים ושרירים בזמן הרכיבה. יתר על כן, פשוט להיות בחיק הטבע וליהנות משינוי נוף עם אוויר צח ועלווה יכול לספק אפקט מרגיע.

יתרונות בריאותיים גופניים

לצד היתרונות הבריאותיים הנפשיים שלה, רכיבה על סוסים משמשת גם סוג של פעילות גופנית. לא רק שאתה שורף קלוריות באמצעות תנועה קבועה, אלא שאתה גם מבצע תרגיל איזומטרי על ידי שימוש בשרירים שלך כדי לייצב את עצמך על הסוס.

הנה כמה מהדרכים הטובות ביותר שבהן רכיבה על סוסים עוזרת לך לפתח בריאות גופנית טובה.

משפר את חוזק הליבה

השרירים המייצבים המרכיבים את הליבה כוללים את הבטן, הירכיים והגב התחתון. ליבה חזקה מגיעה עם יתרונות רבים המועילים בחיי היומיום, כגון מניעת פציעות, שיפור בביצועי ספורט, ירידה בכאבי גב תחתון ויציבה טובה יותר. רכיבה על סוסים עוזרת לפתח אזורים אלה לשימוש יומיומי אך גם כדי להפוך אותך לרוכב טוב יותר.

משפר שיווי משקל וקואורדינציה

לא רק שאתה צריך לשמור על עצמך מאוזן על הסוס בזמן הרכיבה, אלא שאתה מתרגל קואורדינציה כשאתה מכוון את הסוס לכיוונים שונים. עבור רוכבים מתקדמים יותר, שיווי משקל וקואורדינציה הם מיומנויות מכריעות שממשיכה להתחזק תוך כדי לימוד כיצד לנווט בחביות, גדרות או מכשולים אחרים.

מגביר את טונוס השרירים וחוזק

אין שריר שרכיבה על סוסים לא מחזקת. מחוץ לשרירי הליבה, למשל, הרכיבה מעסיקה את החזה, הידיים והרגליים שלך. אחרי הכל, אלה עובדים יחד כדי למנוע ממך ליפול.

פעילויות אחרות לטיפול בסוס יכולות גם לשפר את כוח פלג הגוף העליון שלך. כאשר אתה רוצה לטפל בסוס, זכור שטיפוח ותהליך ההדקה (או הנחת אוכף ורסן על סוס) יכולים להגביר את הכוח שלך אם אתה עושה אותם לעתים קרובות מספיק.

משפר את זרימת הדם והגמישות

כמו צורות רבות של פעילות גופנית, רכיבה על סוסים משפרת את זרימת הדם. קצב התנועה שהגוף שלך עושה בזמן רכיבה על סוס מקדם זרימת דם בריאה ומותח רבים מהשרירים שלך. זה, בתורו, משפר את הגמישות ואת טווח התנועה שלך.

אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.