9 סיבות מדוע טיולים טובים לבריאות הנפשית

מדוע חשוב לצאת לטייל

ארגון הבריאות העולמי (WHO) מתאר את בריאות הנפש כ”מצב של רווחה שבו אדם מממש את יכולותיו, יכול להתמודד עם הלחצים הרגילים של החיים, יכול לעבוד בצורה פרודוקטיבית ומסוגל לתרום לו. או הקהילה שלה.” ברור שבריאות נפשית היא אינטגרלית כדי לקבל חיים מספקים.

מחלות נפש יכולות לנוע ממצבים פחות שכיחים, כמו הפרעה דו קוטבית, ועד למצבים נפוצים יותר כמו דיכאון וחרדה. ה-NHS בבריטניה מדווח כי 1 מכל 4 מבוגרים ו-1 מכל 10 ילדים חווים מחלת נפש במהלך חייהם. יתרה מכך, נטען שמחלות נפש יכולות להוביל למחלות גופניות. עם זאת, עדיין מתעלמים בטעות מהמשמעות של בריאות הנפש בחברות רבות. בריאות נפשית חשובה כמו בריאות גופנית ודורשת טיפוח ותחזוקה פעילה.

טיולים הם דרך מצוינת לשמור על רווחה נפשית, ובהמשך, זה תורם לחיים מאושרים ומספקים יותר. אז הנה 9 סיבות מדוע טיולים טובים לבריאות הנפשית שלך לא משנה באיזה תחום תבחר להתעסק החל מלהיות בלוגר טיולים או איש נדלן בפורטוגל ועד לטיול משפחתי.

  1. נסיעות נותנות לך הזדמנויות לנסות דברים חדשים ולהכיר אנשים חדשים, ועוזרת לך להילחם במונוטוניות. טיולים מחברים אנשים ומספקים הזדמנויות ללמוד על תרבויות חדשות ושונות, מה שיכול לעזור להגביר את האמפתיה שלך כלפי אחרים. זה גם יכול לעזור לשפר את הסובלנות הכללית שלך, להפחית הטיות ואפילו להפחית את התסכול.
  2. פעילויות, כמו הליכה, טיולים רגליים וסקי, באזורים נופיים יכולים לעזור לך לקבל תקווה יותר. מחקר משנת 2020 מצא שאנשים שהיו מודעים לנוף ולחפצים סביבם בטיול דיווחו שהם מלאי תקווה ואופטימיים יותר מהולכים אחרים. מה יכול להיות טוב יותר מאשר ליהנות מהנוף הנפלא של יעד חדש במסלול הליכה או תוך כדי סקי במדרון יפהפה?
  3. נסיעות נהדרות להפגת מתח ולשיפור ההסתכלות הכללית שלך על החיים. על פי מחקר משנת 2013 עם אנשים בגילאי 25 עד 70+, 80% מהנשאלים אמרו שנסיעות משפרות את מצב הרוח הכללי ואת השקפת החיים שלהם, כאשר 75% מהנשאלים אמרו גם שנסיעות עוזרות להם להפחית מתח.
  4. טיולים עוזרים למוח שלך לתפקד טוב יותר ומגביר את היצירתיות. לטבול את עצמך בתרבויות חדשות מגבירה את יכולת המוח שלך לנוע בין רעיונות שונים, לחשוב יותר לעומק ולשלב מחשבות. “חוויות זרות מגדילות הן את הגמישות הקוגניטיבית והן את העומק ואת האינטגרטיביות של המחשבה”, אומר אדם גלינסקי, פרופסור ומחבר של מחקרים רבים על הקשר בין יצירתיות לנסיעות בינלאומיות.
  5. זמן מחוץ לעבודה יכול להגביר את האנרגיה והפרודוקטיביות שלך בעבודה. מחקר של Harvard Business Review של למעלה מ-400 מטיילים מצא של-94% מהנשאלים הייתה אנרגיה רבה או יותר לאחר שחזרו מטיול טוב. אז, הזמינו את החג הזה ותמחצו את יעדי העבודה שלכם כשתחזרו!
  6. טיול עוזר לך לעשות טוב, מה שעוזר לך להרגיש טוב. כמה ראיות מצביעות על כך שעזרה לאחרים יכולה לקדם שינויים פיזיולוגיים במוח הקשורים לאושר. הוצאת כסף במהלך החופשה שלך במסעדות, אטרקציות ואפילו מזכרות מתוצרת מקומית, עוזרת לתמוך ב-330 מיליון האנשים הנשענים על המגזר לפרנסתם. אתה יכול לעזור גם על ידי התנדבות בארגון מקומי בעל מוניטין!
  7. טיול בריאות יכול לתרום לבריאות נפשית חזקה יותר. בריטריט בריאות המתמקד בתרגולים כמו יוגה, מדיטציה ומיינדפולנס, אתה יכול ללמוד מיומנויות שאתה יכול להביא הביתה כדי לעזור לך לשמור על שגרת בריאות קבועה. שגרה זו תהיה המפתח בשמירה על בריאות נפשית חזקה יותר. אתה לא יכול פשוט לדמיין את עצמך לומד תרגילי יוגה בני מאות שנים על חוף אידילי?
  8. לעשות משהו שאתה נהנה משמח אותך. שלוף את רשימת הדליים וראה מה אתה עדיין צריך לסמן. על ידי עשיית משהו שאתה נהנה ממנו, אתה מבצע טיפול עצמי הכרחי ותורם לאושר שלך.
  9. טיול עם אנשים אהובים עוזר לענות על הצרכים שלך לאהבה ושייכות. היררכיית הצרכים של מאסלו מזהה אהבה ושייכות כצרכים אנושיים פסיכולוגיים מרכזיים. שיתוף הרפתקאות הטיול המדהימות שלך עם יקיריכם עוזר לשפר את הקשר שלך איתם תוך העצמת רגשות של אהבה, שייכות והגשמה. חשבו על חופשה משפחתית על אי יפהפה או טיול לאכול כל מיני אוכל טעים עם החבר הכי טוב שלכם
אהבתם? שתפו עם חברים...
מה עברנו בכתבה זו
חיפוש

לפעילות גיבוש מהנה שלחו לנו הודעה

השאירו לנו פרטים לתכנון ובניית פעילות גיבוש חוויתית מהנה עם המון צחוק וכיף, אל תתפשרו על גיבוש בלתי נשכח.